Skocz do zawartości

Chora platynka


bajt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja platynka od 2 dni jakoś nie wyraznie wygląda,jest nabrzmiała,łuski na niej są najeżone jak u jeża kolce,pływa cały czas tuż pod samą powierzchnią wody,dziś zauważyłem ze w podobny sposób zachowuje się molinezja.Nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale 3 dni temu usunąłem z filtra węgiel(wyczytałem że węgiel nie może byc stosowany dłużej niż 2 tygodnie).

Akwa 60l

-1bocja

-1gupik

-2żałobniczki

-2platynki

-2molinezje

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa 60l

-1bocja

-1gupik

-2żałobniczki

-2platynki

-2molinezje

Proszę o pomoc.

ja sie odniose tylko do obsady :

współczuje twoim rybkom :roll:

po 1. - za małe akwa na bocje

po 2. - bocja to ryba stadna ...

po 3. - na molinezje 60 l to za mało ..

PODSUMOWANIE :)

bocja oddaj

molinezje oddaj

Dokup :)

gupików i platynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy twoje ryby mają takie objawy ...

- nastroszone łuski;

- rozdęty brzuch;

- wysadzone oczy;

- odstające pokrywy skrzelowe.

muszę cię zmartwić jeżeli twoje ryby mają takie objawy - mimo że w leczeniu można stosować antybiotyki np. streptomycynę lub chloramfenikol, choroba ta praktycznie jest nieuleczalna ... należy więc raczej zniszczyć ryby, a po wyjęciu roślin zdezynfekować akwarium ... dawno nie siedziałem w lekarstwach na różnego rodzaju schorzenia ryb więc mogło się coś zmienić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To posocznica zastosuj sera bactopour direct w podwójnej dawce. Chore ryby przełóż do oddzielnego zbiornika i tam je lecz. Za żadne skarby nie lecz ich w głównym zbiorniku.

 

EDIT:

 

Akwa 60l

-1bocja

-1gupik

-2żałobniczki

-2platynki

-2molinezje

Proszę o pomoc.

ja sie odniose tylko do obsady :

współczuje twoim rybkom :roll:

po 1. - za małe akwa na bocje

po 2. - bocja to ryba stadna ...

po 3. - na molinezje 60 l to za mało ..

PODSUMOWANIE :)

bocja oddaj

molinezje oddaj

Dokup :)

gupików i platynki

Z tego co widzę ty molinezje i mieczyki trzymasz w 40 l Twoim rybkom to dopiero można współczuć.

 

mod: używaj opcji edycji postów!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe warunki wodne, brak podmian , słaby filtr, przerybienie, za szybko wpuszczone ryby.

a jak często zmieniac wodę? bo moje akwarium ma dopiero miesiąc i już raz była zmieniana woda. i jeszcze jedno pytanko. do czego służy węgiel w filtrze i czy może byc dłużej niż dwa tugodnie ten węgiel bo wyczytałem że nie może byc dłużej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe warunki wodne, brak podmian , słaby filtr, przerybienie, za szybko wpuszczone ryby.

a jak często zmieniac wodę? bo moje akwarium ma dopiero miesiąc i już raz była zmieniana woda. i jeszcze jedno pytanko. do czego służy węgiel w filtrze i czy może byc dłużej niż dwa tugodnie ten węgiel bo wyczytałem że nie może byc dłużej

 

No to widzisz pytasz dla czego masz już odpowiedź. Wpuściłeś rybki do niedojrzałego zbiornika, dziwne że wtedy nic nie zdechło, teraz wymieniając wodę zrobiłeś to samo, zrestartowałeś akwarium i znów musiało dojrzewać 2 tygodnie. Zaopatrz się w podstawowe testy wody no2, no3, nh3, ph, gh. W tym momencie twoje rybki zabija amoniak, oraz choroba która powstała ze złych warunków wodnych i zaatakowała najbardziej osłabione ryby. Wody nigdy się nie wymienia, tylko podmienia 30% raz na tydzień, na wodę odstałą 24h. Węgiel używa się tylko gdy stosowało się w akwarium lekarstwa, Aby je zneutralizować używa się węgiel. Twój wkład może już zostać w akwarium i tak już nie działa, za to jest dobrym siedliskiem dla bakterii.

Oddaj ryby które są za duże do twojego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...