Skocz do zawartości

Jak obliczyć ?


Andrej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przed chwilą mierzyłem parametry wody w akwarium 25l, a wyszło tak :

pH = 8.0

gH = 16°n

kH = 15°n

No i teraz główny problem, a mianowicie jak obliczyć TwO i TwW tych parametrów wody. Bo z tego co mi wiadomo, to te parametry podaje się w tych właśnie stopniach, czyli TwO i TwW. Czytałem tu i tam, ale dalej nie wiem jak "przekształcić" gH, lub kH na TwO, lub TwW. Czy po prostu można podawać na forum w skali niemieckiej (°n) ?

Nie wiem czemu ale tego nie kumam...

Parametry są chyba za wysokie, prawda ? pH jest za wysokie, a chciałbym je zmniejszyć do 7.0, przy czym musiałbym zmniejszyć kH do 5°n albo 7°n ?

Proszę o jak najprostsze wytłumaczenie obliczania tej metody, że tak to nazwę.

Aha reszty testów do pomiarów parametrów niestety nie mam, ale zakupię jak tylko będę miał jakąś kasę. :) I nie wiem czy to ważne ale testy firmy Tropical.

Proszę o pomoc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przed chwilą mierzyłem parametry wody w akwarium 25l, a wyszło tak :

pH = 8.0

gH = 16°n

kH = 15°n

No i teraz główny problem, a mianowicie jak obliczyć TwO i TwW tych parametrów wody. Bo z tego co mi wiadomo, to te parametry podaje się w tych właśnie stopniach, czyli TwO i TwW. Czytałem tu i tam, ale dalej nie wiem jak "przekształcić" gH, lub kH na TwO, lub TwW. Czy po prostu można podawać na forum w skali niemieckiej (°n) ?

Nie wiem czemu ale tego nie kumam...

Parametry są chyba za wysokie, prawda ? pH jest za wysokie, a chciałbym je zmniejszyć do 7.0, przy czym musiałbym zmniejszyć kH do 5°n albo 7°n ?

Proszę o jak najprostsze wytłumaczenie obliczania tej metody, że tak to nazwę.

Aha reszty testów do pomiarów parametrów niestety nie mam, ale zakupię jak tylko będę miał jakąś kasę. :) I nie wiem czy to ważne ale testy firmy Tropical.

Proszę o pomoc. ;)

A przepraszam bardzo,co ty chcesz przeliczać? :zamieszany:

Nic nie musisz przeliczać ,bo TWO, to nic innego jak GH,a TWW,to KH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...