Skocz do zawartości

"Warujący" gupik


Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch dni mój gupik "waruje w dokładnie tym samym miejscu tuż pod powierzchnią wody. Wczoraj nie chciała jeść, dziś zaś czekała aż jedzenie samo podpłynie jej pod pysk i dopiero wtedy je zjadała. Później ożywiła się popływała trochę, poszukała jedzenia innych rybek (jest bardzo żarłoczna, w normalnych warunkach jak tylko zobaczy coś jadalnego rzuca się by to dorwać).

W okolicach odbytu ma ciemniejsza plamkę - nie wiem czy to skutek (do niedawna) jedzenia dużej ilości pokarmu, czy jak słyszałam ciąża.

Zauważyłam, że sporadycznie "czochra" się o żwirek, skórkę kokosa, czy skały.

Rybkę mam od około miesiąca, dotąd nie była z nią większych problemów.

Akwarium jest dobrze natlenione, wielkość tez nie powinna być problemem.

Poza samica gupika zbiornik zamieszkuje 6 kirysków i 14 neonek. Do niedawna mieszkał tam również samiec gupika, jednak zdechł (około tydzień temu).

 

Czy ktoś mógłby powiedzieć, czy powinnam zacząć się niepokoić o moją samiczkę?

 

Akwarium: ok 60litrowe

Filtr działa cały czas, w akwarium panuje 26 stopni

Poza żwirkiem i kryjówkami znajduje się w nim 7 żywych roślinek.

 

Dołączam zdjęcie gupika:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma kropkę na brzuchu to spodziewaj się ikry :)

i waruje dlatego żeby znaleść bezpieczne miejsce dla ikry :D

 

Nie no proszę cię nie pisz takich rzeczy, bo ktoś możne w to uwierzyć i czekać aż mu gupiki ikrę złożą.

 

 

edit

Gupiczka na 100% na okoceniu i to lada dzień :)

Ocieranie to nie koniecznie rybia ospa!

Sprawdź czy ryba nie ma jakichś zmian skórnych tz. pęcherzy, ran lub mocnych otarć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może być to choroba. Popatrz na zachowanie innych rybek, szczególnie z tego gatunku. Kiedyś miałam podobnie, mimo że samica tez miała plamkę ciążową. Spróbuj dać ją do innego akwarium i wtedy zobaczysz. W moim przypadku był to prawdopodobnie Bloat(rozdęcie). Popatrz na odchody gupika. Oraz czy na ciele ma białe plamki. (ospa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba wydaje się być zdrowa, przestała się ocierać, odzyskała apetyt i chyba jedyne czego jej brakuje to towarzystwa innych gupików. W sobotę urodziła około 20 zdrowych malców, które już coraz śmielej zwiedzają całe akwarium, więc chyba wszystko jest w porządku. ^-^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...