Skocz do zawartości

Woda zaczeła się pienić jak włącze filtr


gac17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio do mojego akwarium kupiłem 3 roślinki.

Pod każdą włożyłem po dwie tabletki tak jak kazała Pani w sklepie.

Po dwóch dniach po włączeniu filtra woda zaczęła się tak jak by pienić i jak by była bardziej mętna.

Akwarium 120 litrów.

Czy to pienienie może być spowodowane tymi tabletkami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierz odmulaczem to co leży na żwirze.

A co do tabletek, to dziś w zoologu zamawiałem i w opisie jest, że daje się jedną na 20 L wody (no z tym, że możesz mieć inne).

Poczytaj na opakowaniu-nie zawsze trzeba słuchać pani w sklepie.

 

red eye: Pisz poprawnie.

 

 

edit:

 

Wczoraj w nocy bylem już padnięty i nie doczytałem, że akwa ma 120L.

Więc jednak z ilością tabletek spoko.

Nie wiem tylko czy masz wyłącznie te trzy rośliny, jeśli nie to rozbijaj po jednej przy każdej roślinie tak, żeby nie było więcej niż jedna tab. na 20L.

Zastanawia mnie jeszcze dlaczego wyłączasz filtr na 2 dni?

 

red eye:

Prosiłam abyś zwracał uwagę na poprawną pisownię. Edytuj posty. Ostrzeżenie.

Regulamin:

:arrow:viewtopic.php?f=2&t=14634

6. Pisownia:

6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie włączam filtra raz na dwa dni tylko cały czas chodzi. tylko napowietrzanie nie, znaczy chodzi codziennie ale nie non stop. i po dwóch dniach od włożenia tabletek jak włączyłem napowietrzanie to zaczęła się pieni woda! I mam tylko te trzy roślinki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...