Skocz do zawartości

po każdej podmianie Danio chorują


Barmak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż to może być. nie mam pojęcia

wszystko w normie

i dodaje do wody srodka do uzdatniania. a Danio to potrafi się zrobić jak z baiłym nalotem i padaja.

kiedyś miałem bojownika to się biały zrobił i płetwy mu się rozpuściły.

a molinki i glonojady są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 3 dni temu podmieniałem wodę, też mam danio ale jakichkolwiek powikłań niewidzę...

 

A ile kolega tej wody podmienił? Czy była odstana?

 

Też dodaję uzdatniacza(antuchloru) przy podmianie oraz pierwiastków i minerałów dla roślin dolewam...Sypięteż troszkę takiej niebieskiej soli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z kąt macie takie info że wodę się podmienia co tydzień,z tego co wiem w zupełności wystarczy 1 raz w miesiącu.Dopiero po tym czasie woda robi się stara,a do miesiąca jest młoda.Wyczytałam kiedyś w książce o zakładaniu akwarium,a tymi częstymi podmianami nie dajecie rybkom spokoju i się dziwicie że chorują.Na okrągło ujmujecie dobre bakterie które służą mieszkańcom akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z kąt macie takie info że wodę się podmienia co tydzień,z tego co wiem w zupełności wystarczy 1 raz w miesiącu.Dopiero po tym czasie woda robi się stara,a do miesiąca jest młoda.Wyczytałam kiedyś w książce o zakładaniu akwarium,a tymi częstymi podmianami nie dajecie rybkom spokoju i się dziwicie że chorują.Na okrągło ujmujecie dobre bakterie które służą mieszkańcom akwa.

 

Czy ty wogóle znasz się na akwarystyce?

Podmiana wody to podstawa! Należy podmienić raz na tydzień lub dwa tygodnie- 20% wody.

W profesjonalnych akwariach o pojemności 1000L są systemy filtrów za nawet 7000zł a i tak musi być system podmiany wody!

Oczywiście po całkowitej wymianie wody można poczekać ze 3-4 tyg ale po tym czasie trzeba systematycznie podmieniać wodę.

 

EDIT:

 

nie znam się na kamieniach ale te białe kamienie mogą podwyższać ph. Sam chciałem takie włożyć do akwarium ale mi inny doświadczony akwarysta odradził.Takie same kamienie kładą pod tory dla pociągów.

 

mod: pisanie postu pod swoim postem jest sprzeczne z regulaminem. proszę się do niego stosować i edytować posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do końca dobre są te podmiany .Akwaria mam od ponad 25 lat i kiedyś nie było tylu informacji na temat akwarystyki nie podmieniałam wody tylko uzupełniałam,trwało to 6 lat,dopiero po tym czasie robiłam gruntowne porządki i nawet wtedy nie było dno zabrudzone bo rośliny przerabiały wszystko,woda też nie śmierdziała, co może być dla wielu szokujące ale ryby rosły pięknie były duże i zdrowe rozmnażały się jak przysłowiowe wszy.Rośliny też musiałam często wyciągać bo robiły mi dżunglę.Bez żadnych nawozów itp.Od kiedy zaczęłam robić tak jak "trzeba" co chwilę są jakieś problemy jak nie z rybami to z roślinami.Więc chyba przejdę na stare sposoby,miałam wtedy dużo lepsze osiągnięcia,a żadnych strat jak w chwili obecnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...