Skocz do zawartości

Moje akwa...Co o nim sądzicie....


Crazy...XD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hey już założyłam jeden temat ale odesłali mnie tu :) .Mam 45 l akwa w nim jakis badziewny filtr , hoduje tylko gupiki.Mój problem polega na tym że nie wiem co mam zrobic z tym moim akwa, więc postanowiłam się zalogowac na tym forum licząc na bardziej doswiatczonych odemnie akwarystów. To jest link do mojego akwa http://www.garnek.pl/shy14 wiem,wiem jest z nim zle i dlatego zwracam sie do was o pomoc i rady jakie rośliny posadzic gdzie...itp i ogólnie co o nim sądzicie i czy da się jeszcze go jakos uratowac...

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Usyp górkę z tyłu akwa , daj coś na pierwszy plan np. sitowie drobne , dodaj czarny brystol na tył , nurzanice daj w jedno miejsce (po lewej na tył) , kabąbe ze środka na tył z prawej , kamory wywal , dokup mchów , daj z 8 kreweci , podmieniaj wodę aż się wyklaruje, dolej wody , podaj obsadę i wymiary akwa , zmień oświetlenie (tak mi się wydaje,że masz żarówkę energooszczędną ) na barwę 6400K itd. Narazie 2/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest camboba tylko rogatek lub cos bardzo do niego podobnego do tej pory nie wiem co to za roślina ale chyba rogatek bo nie puszcza korzeni.Filtr chodzi cały czas ...Nie wiem jak on się nazywa , jestem ciemna jeśli o akwarystyke chodzi dopiero zaczynam.Tem to 26 C.W akwa są tylko gupiki ok 10 łącznie z narybkiem...Akwa 45litrów

 

 

PS.Bardzo bym prosiła kkogos aby mi DOKLADNIE wytłumaczył co tu zmienic i jakie rosliny kupic , i przede wszystkim gdzie jes posadzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada ładnego urządzenia akwarium jest taka: na tył sadzimy wysokie rośliny, przed nimi mniejsze a z przodu najmniejsze. Z tego co widzę masz nurzaniec (ta trawka) Te sadzonki po lewej stronie zbierz razem i posadź za kamień tak aby zasłoniły filtr. Ten po lewej bym zostawiła. To na środku nie jestem pewna co to (może to jakiś wywłócznik) to nawet bym zostawiła tak jak jest.

 

I napisz jeszcze kilka rzeczy:

1. Jakie masz oświetlenie w akwarium? Świetlówka, żarówka, o jakiej mocy, barwie. To podpowiemy ci jakie roślinki możesz kupić i czy ewentualnie nie zmienić oświetlenia.

2. Czy temperatura jest stale taka jak napisałaś i nie skacze? Bo grzałki z termostatem nie masz, tak?

3. Ile i co ile podmieniasz wodę? Czy jest odstana? Czy odmulasz dno?

4. Dodajesz jakieś preparaty, uzdatniacze, nawozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie masz oświetlenie w akwarium? Świetlówka, żarówka, o jakiej mocy, barwie. To podpowiemy ci jakie roślinki możesz kupić i czy ewentualnie nie zmienić oświetlenia.

2. Czy temperatura jest stale taka jak napisałaś i nie skacze? Bo grzałki z termostatem nie masz, tak?

3. Ile i co ile podmieniasz wodę? Czy jest odstana? Czy odmulasz dno?

4. Dodajesz jakieś preparaty, uzdatniacze, nawozy?

 

1. Co do oswietlenia to tak jasne mam jest to świetlówka nie wiem jaka ona może mieć moc hmm barwa standardowa taka jak na foto.

2.Nie mam grzałki ale temperatura jest stała

3.Raz w tygodniu podmieniam ok 40% podczas odmulania, woda jest odstana.

4.Stosuje tylko nawóz do roślin z Tropicala AQUAFLORIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze co co zrobic z tym nurzańcem? Z tym obok filtra? Bo juz się pogubiłam niektórzy piszą żeby wywalic niektórzy żeby został....Bo ten zwykły przesadze w lewy róg akwa to "coś"co rośnie za korzeniem mysle że może chyba tam byc bo na fotce tego nie widac ale w realu ta roślinka wygląda nawet fajnie za tym korzeniem także ja raczej zostawie tu gdzie jest.I co dalej jakieś mchy...A mały heniek jako trawnik wypalił by ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuję to samo i mi bardzo ładnie rośnie to sitowie drobne (nawet jak miałem barwę 2700K).

Mi dopiero ruszyło po zainstalowaniu trzeciej świetlówki (zwiększeniu oświetlenia do 0,5W/l) i zainstalowaniu bimbrowni. Później jak pojawiły mi się niedobory żelaza zżółkło i dopiero teraz zaczyna odbijać. Więc uważam, że to trochę wymagająca roślina.

 

Kurcze co co zrobic z tym nurzańcem? Z tym obok filtra? Bo juz się pogubiłam niektórzy piszą żeby wywalic niektórzy żeby został....

Po co masz wywalać roślinki, skoro na razie masz mało. Zasłoń nim filtr.

 

To jaka inna roślina się nadaje najlepiej jako trawnik ?

Przy takim oświetleniu ciężko coś znaleźć. Osobiście uważam, że nie potrzebny ci trawniczek. Z niskich roślinek może sagittaria da radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzałam ana allegro ta całą marsylie hmm może zamówię bo u nas w zoologu na bank nie będzie.Gałęzatka ale mi raczej chodzi o cos na trawnik a z niej chyba trawnika nie zrobie ale jako kulka może być :D

 

Ps mandy29 z tą sagittaria to niezły pomysł zamówiłam bym na allegro tylko w jakim to stanie przyjdzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałęzatkę (większa jak piłka ręczna) za 10 zł . Gałęzatkę pokroisz w plastry i można też tak .

Stosuję to samo i mi bardzo ładnie rośnie to sitowie drobne (nawet jak miałem barwę 2700K).

Mi dopiero ruszyło po zainstalowaniu trzeciej świetlówki (zwiększeniu oświetlenia do 0,5W/l) i zainstalowaniu bimbrowni. Później jak pojawiły mi się niedobory żelaza zżółkło i dopiero teraz zaczyna odbijać. Więc uważam, że to trochę wymagająca roślina.

 

Fajnie, a Ty masz jakie wysokie akwa ??

J mam 23cm(z czymś) , jeżeli to standard to 30cm wysokości , A jaki Ty możesz mieć wysokie na 50cm i tyle światła może nie dochodzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, a Ty masz jakie wysokie akwa ??

J mam 23cm(z czymś) , jeżeli to standard to 30cm wysokości , A jaki Ty możesz mieć wysokie na 50cm i tyle światła może nie dochodzić .

I to mogło zaważyć, bo mam 45cm wysokości. Jednak czytając gdzieś jej wymagania podali 0,7W/l i CO2.

 

Gałęzatkę (większa jak piłka ręczna) za 10 zł . Gałęzatkę pokroisz w plastry i można też tak .

Mi się w tym akwa gałęzatka jakoś nie widzi. Zresztą trzeba by chyba jakoś przymocować, żeby się nie przemieszczała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...