Skocz do zawartości

Otoski kilka pytań


pawel1997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że nie było podobnego tematu, i że ten zakładam w dobrym dziale.

 

Mam akwa 54l i filtr AquaEl fan 2 plus. Jest bardzo duży ruch wody. Czy otoski to zniosą? I drugie pytanie: Czy są bardzo wrażliwe na produkty przemiany materii (amoniak, azotyny, azotany)?

 

Ps. Nie znalazłem takiego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc tego filtra możesz skręcić o ile pamiętam. Jeśli to nie pomoże to załóż na niego dużą i drobną gąbkę - wtedy ruch wody powinien trochę się zmniejszyć.

 

Otoskom ruch wody nie powinien zbytnio przeszkadzać. Nie są to np. neonki które pływają ciągle po całej toni wodnej i by je "znosiło". Te ryby zwykle siedzą przyklejone do korzeni/szyb.

Z tego co widziałem dawniej u siebie to zbrojniki niebieskie uwielbiały silny prąd wody, co prawda to nie otoski ale też zbrojnikowate.

Nie są to ryby jakoś szczególnie wymagające, ale są bardzo wrażliwe na produkty przemiany materii. W zadbanym zbiorniku, z cotygodniowymi podmianami i bez robienia głupot w stylu wlewania "Cristalu" i innej chemii do zbiornika, utrzymasz je bez większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmówcą. U mnie w sieradzu mamy wode twardą i o wysokim ph. Myślałem ze nie przetrwają. Ale zaryzykowałem, kupiłem i jeszcze zaden nie padł (nie zapeszajmy :) ). Podmiany staram się robić co tydzien ale czasem robie co dwa(wtedy wymieniam trochę więcej wody) i tez jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twoje rośliny potrzebują żelaza i potasu to podawaj. Otoski wszystkich glonów ci nie zjedzą (przynajmniej u mnie tak jest). Zawsze staraj się żeby w akwarium było jak najmniej glonów, a jeżeli zobaczysz roślinkę na której są glony to nie wahaj się jej wyrzucić, ja się wahałem i do tego czasu walczę z glonami i nie mogę się ich pozbyć :( .To taka rada ode mnie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...