Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w budowie stolika


goblins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to mój pierwszy post na tym forum i nie wiem czy w dobrym dziale napisałem jeśli w złym to przepraszam i proszę o przeniesienie do właściwego działu. Mam pytanie odnośnie stolika pod akwarium właśnie buduje akwarium ramowe 130x50x40 zastanawiam się nad doborem materiału na stolik jakich profili zamkniętych użyć (jakich wymiarów czy 25x25x3 czy 30x30x3 czy jeszcze jakiś innych) żeby całość była solidna no i nie była zbyt pancerna. Może ktoś budował podobny stolik i ma jakieś doświadczenie w tej kwestii byłbym wdzięczny za pomoc. W załączniku wysyłam rysunek nie jest proporcjonalny ale chodzi o wymiary :) stelaż stalowy będzie obudowany płytą i będą wykonane szafki oraz szuflady żeby wszystko wyglądało przyzwoicie.

Z góry dziękuje za pomoc i rady pozdrawiam

 

Atreyu: Przeniosłem do odpowiedniejszego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Twój zbiornik wystarczy profil zamknięty stalowy 25 x 25 x 3.Odpuścił bym poziome wspawywanie profili

w środku,piony tak ,zmniejszyłbym wymiary zewnętrzne o grubość płyt ,które będą przykręcone na zewnątrz, całość przykryta blatem pod wymiar zbiornika,półki na samych płytach,wysokość ich dopiero pasować na kubeł ,bimber itp.Wysokość 1m mało praktyczna i do obsługi i do obserwacji. Wystarczyła by wysokość normalnego domowego stołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz może masz racje z tymi profilami ze wystarczą 25x25x3 (bo z 30x30x3 to może za pancerny byłby) a z tą wysokością to tak se pomyślałem że będzie dobra do obserwacji jak się stoi przed akwarium ale może masz racje że może pomyśleć na zmianą wysokości. Napiłeś żebym sobie darował poziome profile ale nie będzie tak że pod ciężarem długie nogi nie rozejdą się na boki tak jak w rysunku poniżej. Tak tylko się pytam bo kiepsko by było jak by się rozleciał w domu taki stolik z akwarium. Według Ciebie to jaką wysokość byłaby optymalna, jak być mógł zaproponować bo jesteś na pewno praktykiem a nic nie uczy jak praktyka :)

Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś aż specjalnie zwróciłem uwagę, będąc w hurtowni .Regały pojedyncze z profilu zamkniętego 30 x 30 mm,ani jednego odkosu metalowego nie ma.Nie ma pionowego podparcia w środku.Na każdym po 4 zbiorniki jeden nad drugim 250l ,mało tego bez żadnych blatów,podłożone jedynie paski styropianu pod przedni i tylny profil ( to masz tona na każdym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za pomoc i odpowiedzi a zwłaszcza jachaja5 za podany przykład :) zrobię pewnie tak jak pisałem z profilu zamkniętego 25x25x2 i z wzmocnieniem ukośnym żeby się nie bujało na boki i było stabilne jak zrobię to wyślę fotki. Wysokość prawdopodobnie obniżę do około 80cm i zrobię jak wyżej napisałem. Jak by ktoś jeszcze miał jakieś propozycje lub uwagi chętnie wysłucham.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...