Skocz do zawartości

[60L] Restart baniaka [Ogólny]


cwaniak_cs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj przeprowadziłem restart swojego baniaka. Jestem bardzo zadowolony ze swojej pracy, mianowicie dlatego, ze mam zaledwie 14lat i nie mam dużego pola do popisu jak i tez funduszy. Zamieszczam teraz osprzęt, a jeszcze niżej 2 zdjęcia akwarium: Starego, oraz nowego. Zdjęcie jest z woczraj, wiec dzisiaj dolozylem jeszcze kokoca na prawą strone na 2plan.

 

Akwarium: 60L

Oświetlenie: Daylight 15W

Filtracja: AQUAEL FAN 2

Ogrzewanie: AQUAEL 50W

Podłoże: Grys bazaltowy, granulacji 0,8-1,6 mm

 

 

Fauna:

Zamierzam kupić 10Neon Inessa, oraz 10gupików (harem)

 

Flora:

Cryptocoryne aponogetifolia

 

Zdjęcia:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Przyjmuje również krytyki jak i zalety :) Za 2tyg. dodam akwarium juz z mieszkańcami. W baniaku widac jeszcze lekki muł, ale to od grysu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta roślina (zwartka) zie pasuje do tego akwarium. Ona ma liście do 1m a czasami nawet większe. Przycinanie liścia "na pół" nie wchodzi w grę, bo źle to wygląda, poza tym u zwartek ucina się całe liście.

Poza tym zmiany na plus ;)

Mam zbyt małe oświetlenie zeby roslina urosła do 1m. Od 3lat hoduje tą rosline, i ani razu nie przekroczyla 100cm. Wsadziłem ją, ponieważ to była moja pierwsza roślinka w mojej `karierze` :)

 

albo gupiki albo innesa

Dlaczego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe lubie miec w akwarium parki. Wole miec juz stado, a na stado ramirezek to mam za małe akwarium.

Tak jak wczesnije pisalem, planowalem zrobic 10Neon Innesa, oraz Gupiki.

Te ryby mają całkiem odmienne wymagania co do wody.

Gupiki woda twarda, wysokie ph.

Neony woda miękka, niskie ph.

więc zaplanuj coś innego dodaj harem bojownika 1+4 i już będzie zdecydowanie lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylot wody z filtra ustaw na taflę (obróć go do góry). Zamiast tej zwartki dałbym mniejszą odmianę.

Kamienie wsadź głębiej w podłoże. Nie będą wyglądać na położone.

Neonki wcale nie są łatwe w hodowli. Większość pochodzi z Czech a tam mają zupełnie inne parametry wody. Nikt nie bawi się w przyzwyczajanie ich do naszej kranówy tylko od razu wystawia na sprzedaż. A potem przynosisz do siebie i patrzysz jak padają w ciągu tygodnia - znane z autopsji. Pewnie coś się uchowa ale mi nawet otoski lepiej się zaaklimatyzowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...