Skocz do zawartości

Jaki filtr do akwarium 42 l???


Pavlo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam zamiar założyć akwarium słodkowodne,zbiornik już mam i oświetlenie, pozostaje grzałka i filtr i tu mam problem bo nie wiem co wybrać czy zewnętrzny czy wewnętrzny i jaka grzałkę. Pomóżcie proszę Aha zamierzam trzymać raczej małe rybki stadne np.neonki czy żałobniczkii może jednego glonojada.

 

Ortografia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż 42l nie jest dużym akwarium to dla zaoszczędzenia cennego miejsca lepiej kupić filtr zewnętrzny.Poza tym z zewnętrznym jest mniej roboty a tak samo napowietrza wode ja wewnętrzny co jest bardzo ważne w akwarium z żałobniczkami.Bez dobrego napowietrzania długo nie pożyją.Grzałka to tak naprawde wystarczy ci 100W najlepiej z termostatem. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż 42l nie jest dużym akwarium to dla zaoszczędzenia cennego miejsca lepiej kupić filtr zewnętrzny.Poza tym z zewnętrznym jest mniej roboty a tak samo napowietrza wode ja wewnętrzny co jest bardzo ważne w akwarium z żałobniczkami.Bez dobrego napowietrzania długo nie pożyją.Grzałka to tak naprawdę wystarczy ci 100W najlepiej z termostatem. :!:

100 W chyba cie pokręciło :!::!::!: max wystarczy 25 W jak ma temp w pomieszczeniu 23C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż 42l nie jest dużym akwarium to dla zaoszczędzenia cennego miejsca lepiej kupić filtr zewnętrzny.Poza tym z zewnętrznym jest mniej roboty a tak samo napowietrza wode ja wewnętrzny co jest bardzo ważne w akwarium z żałobniczkami.Bez dobrego napowietrzania długo nie pożyją.Grzałka to tak naprawdę wystarczy ci 100W najlepiej z termostatem. :!:

100 W chyba cie pokręciło :!::!::!: max wystarczy 25 W jak ma temp w pomieszczeniu 23C

 

Co za różnica czy kupi 100W czy 25W jeśli by w przyszłości chciał kupić większe akwa to nie musi już kupywać mocniejszej grzałki, I teksty typu: "chyba cie pokręciło" są tu nie na miejscu :!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Grzałka to tak naprawdę wystarczy ci 100W najlepiej z termostatem. :!:

No to jak będzie zalewał 200l, to sobie kupi taką grzałkę.

Teraz - do 42l niech kupi 25 max 50W.

Zbyt silna grzałka, w zbyt małym akwarium zbyt szybko nagrzewa wodę.

 

Co do filtra - kup FZN1/2. ;)

 

A i jeszcze obsada - na żałobniczki i glonojady akwarium za małe, na neonki prawdopodobnie też ale to wszystko zależy od dokładnych wymiarów baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ty uważasz ,że to co piszą producenci to jedna wielka ściema :?:

Trafiłeś w sedno sprawy. ;)

 

Tak samo jest w przypadku filtrów. Producenci strasznie zawyżają dedykowane litraże.

Np. FZN2, super kaskada - producent deklaruje że nadaje się do max 200l, ale osobiście w większym akwarium niż 80l jej bym nie użył, chyba że jako drugi filtr. ;)

 

Z grzałkami jest tak że w większości przypadków [a w niektórych grzałka wcale potrzebna nie jest...] wystarcza grzałka o mocy na poziomie 0.5W/l wody w akwarium. Bezstresowo można też używać takich 1W/l, ale kupowanie jeszcze mocniejszych jest niepotrzebne.

Przez krótki okres czasu miałem w 48l grzałkę 150W i sprawdzała się o wiele gorzej niż 50W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...