Skocz do zawartości

[375l] Wielogatunkowe


Beata.Z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie akwarium wielogatunkowe. Zmiana obsady nastąpiła z początkiem lipca tego roku. Poprzednio przez 9 miesięcy - na próbę były paletki, które nawet doczekały się młodych ale paletki to ryby "problemowe" więc z nich zrezygnowałam.

 

Akwarium profil 375L 150x50x50

Filtr kubełkowy HW303A 1200l/h

Filtr wewnętrzny Resun SP-1200L

Grzałka 200W

Podłoże - żwir.

Dekoracje - kamienie, kokos, korzeń "zdobyty" i spreparowany osobiście

Rośliny - 2 gałęzatki z których jedna ma niespotykany obwód 40cm, żabienica, mikrozorium skrzydlate i inne.

ph 6,4

Temperatura 26-27°C

 

Ryby:

kiryski (różne) 3 szt.

brzanki sumatrzańskie 3 szt.

brzanki mszyste 2 szt.

brzanka różowa

bystrzyk czerwony 3 szt.

bystrzyk Pereza 3 szt.

bystrzyk brylantowy 2 szt.

tęczanki neonowe 3 szt.

danio różowe 3 szt.

neonki 4 szt.

kosiarka

bocja wytworna 2 szt.

Razem 30 rybek.

 

Karmienie rybek ochotką -

post-7125-13685161028102_thumb.jpgpost-7125-13685161028496_thumb.jpgpost-7125-13685161028831_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby:

kiryski (różne) 3 szt.

brzanki sumatrzańskie 3 szt.

brzanki mszyste 2 szt.

brzanka różowa

bystrzyk czerwony 3 szt.

bystrzyk Pereza 3 szt.

bystrzyk brylantowy 2 szt.

tęczanki neonowe 3 szt.

danio różowe 3 szt.

neonki 4 szt.

kosiarka

bocja wytworna 2 szt.

Razem 32 rybki.

 

[/attachment]

kirysek ryba stadna 6 szt jednego gatunku

brzanki ryby stadne 6 szt jednego gatunku

bystrzyk to samo

danio to samo

neonki ławicowe powyżej 8

kosiarki stadne min.6

bocja to sama minimum 6 jednego gatunku

wygląd ogólny niczego sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wygląda ładnie, masz piękny korzeń... ale strasznie monotonną roślinność (prawie wszystko na korzeniu :( )

Spróbuj posadzić 3 plan ( za korzeniem) np. nurzaniec czy kabombe (która się bardzo ładnie prezentuje). Napisz jeszcze jakie masz oświetlenie i czym nawozisz roślinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny są także w tylnej części akwarium możliwe, że zdjęcie oddaje to inaczej. Korzeń jest najbardziej "obrośnięty" mikrozorium skrzydlatym, a że rośliny tej nie sadzi się w podłożu więc jest tylko zaczepiona o korzeń i czuje się świetnie. Właśnie ta roślina rośnie jak "szalona", a ryby uwielbiają buszować w jej nitkowatych korzeniach. Co do oświetlenia - w pokrywie dwie świetlówki 36W 120mm długości, z przodu OPTI PLANT i tył OPTI NATURAL. Nigdy nie stosowałam żadnych nawozów do podłoża choć przyznam, że miałam taki zamiar kiedy pierwszy raz wlewałam wodę. Zrezygnowałam bo ktoś powiedział mi, że mogą z tego rozwinąć się glony. Obecnie podmiany wody dokonuję raz na 3 tygodnie po 50-60l. A tak przy okazji czy ktoś mógł by mi powiedzieć kiedy należy całkowicie wymienić wkład ceramiczny w filtrze kubełkowym, jak długo spełnia on swoje funkcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W styczniu wszystkie brzanki i bystrzyki znalazły nowego właściciela. Na ich miejsce przybyło 8 skalarów. Czekam jeszcze na 4 szt. z odmiany koi. Są też 2 młode sumy opaczki - piękne, czarne w białe plamki. Najciekawiej jest w porze karmienia, wtedy ryby są w swoim żywiole.

 

Kolacja opaczków-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje , że naprawdę nastąpi tu rewolucja w tej obsadzie :shock: Ogólnie baniak nie jest zły - nazwałbym to ponad przeciętną :D

Ale przecież wszystko da się poprawić ;)

 

Dawcio! Roślinki są wypisane , a mikrorozia sadzi się tylko na ozdobach a nie w żwirze więc się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje , że naprawdę nastąpi tu rewolucja w tej obsadzie :shock: Ogólnie baniak nie jest zły - nazwałbym to ponad przeciętną :D

Ale przecież wszystko da się poprawić ;)

 

Dawcio! Roślinki są wypisane , a mikrorozia sadzi się tylko na ozdobach a nie w żwirze więc się nie dziw!

Tak też właśnie napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...