Skocz do zawartości

Obsada 112l. Co źle? Co dobrze?


tradycja02
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwa 112l. Szyba profilowana.

Pokrywa, oświetlenie 2x18W.

Grzałka 150W (poszłam za waszą radą i kupiłam o większej mocy).

Filtr: Aquale Turbo 650 (wydajność 650l/h).

 

5x Tetra czarna (Żałobniczka)

2x Tetra różowa

3x Danio pręgowany (2 zdechły, prawdopodobnie ze starości)

2x Molinezja Żaglopłetwa (1 samiec, 1 samiczka)

1x "Glonojad"

1x i tutaj zawsze zapominam jak nazywa się ta rybka. . . czyści akwarium, jest mała i zwinna, lubi osiadać na liściach roślin, ciemny grzbiet, jasne boki z czarnym paskiem

1x Sum rekini (chyba błąd w zakupie, ponieważ mąż kiedyś go miał i nalegał na niego)

 

Pokarm, który posiadam to: Tropical Bio-vit orazTropical Vitality$Color.

 

Danio i Tetrę miałam już wcześniej w zbiorniku 40l i bardzo polubiłam tą drugą rybkę. Czytałam opinie jakoby może ona podgryzać inne rybki. Mi coś takiego się nie zdarzyło. Żarłoczna jest ona tylko na pokarm.

 

Molinezja. Zastanawiam się nad zakupem drugiej samiczki, ponieważ spotkałam się z opinią, że samiec potrafi zamęćzyć jedną samiczkę. Dziś ich obserwowałam i bidulką nie wiedziała gdzie ma uciekać przed samcem, ponieważ pływał za nią po całym akwarium.

 

Danio. Raczej nie będę dokupywać. Myślę o rezygnacji z tej rybki.

 

Czekam na porady dotyczący. Dodatkowe zakupu, rezygnacji z jakiś rybek. Sposobu karmienia. Zachowania molinezji.

Wszystkiego.

 

Postaram się wkrótce zamieścić zdjęcia akwarium. Od razu będzie widoczna roślinność. Pamiętam tylko jedną nazwę. Mech jawajski, znajduję się on na skorupie kokosa.

 

Anija: Zakładaj tematy w odpowiednich działach. Przeniosłam do Galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko fajnie, tylko ja bym jakoś ukrył grzałkę, np pionowo w lewej części baniaczka, kabelek powinien sięgnąć do kontaktu. Uważaj tylko przy pionowym montażu, żeby grzałkę zatopić nieco bardziej, niż poziom na niej zaznaczony.

 

Nie widzę zbyt dokładnie, ale czemu ten kokos ma taki kolor? Nie jest czasem pomalowany jakąś farbą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.. obsada bardzo zła nie jest ale wprowadź parę zmian. ;)

Tetry ok, nawet dokup do nich 4-5 towarzyszy.

Skoro masz już tetry to oddaj danio.

Molki ok.

Glonojad. Jaki to? jak zbrojnik niebieski to ok ale jak Plecostomus lub Gibbiceps to oddaj.

Prawdopodobnie otosek, dokup do niego 5 towarzyszy bo to rybka stadna.

Suma rekiniego oddaj min. 350l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...