Skocz do zawartości

[Rozmnażanie] Kirysek pstry


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :!:

Od jakiegoś czasu, dużo czytam o rozmnażaniu kiryska pstrego, ponieważ chciałabym także rozmnożyć te rybki. Na jakimś forum przeczytałam, że dolanie chłodnej, przegotowanej wody bardzo zachęci kiryski do tarła i właśnie stąd moje pytanko, czy to prawda :?: Mam w akwa 112l, od 14 miesięcy 6 kirysków ( 3 samce i 3 samiczki), ale jeszcze nigdy nie doszło do tarła . Dlatego właśnie chcę je jakoś do tego zachęcić Liczę na szybką i sensowną odpowiedź od doświadczonego akwarysty. Pozdrawiam agunia997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję,zimną wodę,odstana np-3 tygodnie.U mnie to działa.Ale jak masz dobre napowietrzanie to nawet tego nie trzeba.Dobre znaczy buchają pęcherzyki powietrza z filtra na dużą odległość.Np-30-40cm.Tam się przeganiają i szykują do tarła.U mnie.Tam decydują gdzie się kończy napowietrzanie i tam przyklejają jajeczka.Nie w mocnym prądzie napowietrzania ale jak już lekko chucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Stasiek ;) Ja mam bardzo dobre napowietrzanie, a bąbelki powietrza buchają na odległość ok. 40 cm :) Od jakiegoś czasu samiec ganiał samiczkę a teraz role się odwróciły :zamieszany: Nie wiem czy to tak ma być, ale samiczka, bynajmniej tak mi się wydaje, jest gotowa do tarła :roll: Nie wiem co robić, podpowiedzcie mi :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się goniły w tych bąbelkach to śpij spokojnie.Samica może już odlicza odległość do składania ikry.U mnie składały na mikrozorium na największych liściach.Jak przemeblowałem roślinkę to na szybie.Ważniejsze więc od upodobań tych rybek jest delikatne napowietrzanie ikry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Witam,

 

Na forum jestem "nowy". Akwarystykę uprawiam od 6 lat i najlepiej idzie mi hodowla roślinek ;)

 

Jednakże moje Kiryski namiętnie składają ikrę i postanowiłem bliżej się temu przyjrzeć, a co za tym idzie doprowadzić do skutecznego tarła. Wszystko się udało, mam od wczoraj larwy w inkubatorze, który powstał ze słoika po ogórkach :D i co dalej? Czym te maleństwa karmić (słyszałem o żółtku jaja kurzego)? Na co zwrócić szczególną uwagę przy dorastaniu narybku tego Kiryska? Jest tylko 4 sztuki, ale traktuję je jak własne dzieci :)

 

PS1. Dla przeciwników mojego "słoika po ogórkach": Spokojnie! Jest w nim piasek, dolałem bakterii nitryfikacyjnych, dołożyłem rogatka, który uznawany jest za jedną z najlepszych roślinek do akwarium tarliskowego. Jest także, rzecz jasna, natlenianie i to załączone na maxaaa ;) Dziś podmieniłem część wody na wodę z głównego akwa i trochę świeżej.

 

PS2. Jedyny błąd jaki w tej chwili popełniłem to podanie 5 ziarenek TETRA MIN GRANULES - niestety nie zostały zjedzone i mogą "zasyfić" wodę :o

 

 

mod.- Nie wiem po co było odkopywanie tego starego tematu.. :zamieszany: Nie lepiej byłoby założyć nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...