Skocz do zawartości

Kakadu


wojas109
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 60l akwarium i 3 kakadu 1 samiec i 2 samiczki, na początku miałem 2 kakadu lecz samiec samiczce (wydziobał) ogonek i zdechła został mi samiec, dokupiłem mu 2 samiczki i nadal gania z nimi i nie wiem czy im tez zrobi to samo co z tamtą ?? proszę o pomoc !

Ja mam parkę kakadu i samiec w ogóle nie gania samiczki. Są sobą bardzo zainteresowane i wspólnie pływają.

 

Mam jeszcze pytanie od nośnie tego czy Kakadu zjadają małe ślimaki z rodzaju Ampullarius

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie samiec jest nieco nadpobudliwy. Moze miec taki zaczepny charakter. To raz. A dwa - gania samiczki, zeby zachecic je do tarla. 60 litrow to naciagane minimum dla kakadu. Niestety takie zachowania u nich to norma dlatego wiekszy zbiornik zminimalizowal by ataki.

Co mozesz zrobic - postaraj sie o kilka kryjowek dla samiczek np z kokosow. Dobrze by tez bylo gdybys mial gesta roslinnosc - samiczkom latwiej bedzie sie ukryc przed natretnym samcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 60l akwarium i 3 kakadu 1 samiec i 2 samiczki, na początku miałem 2 kakadu lecz samiec samiczce (wydziobał) ogonek i zdechła został mi samiec, dokupiłem mu 2 samiczki i nadal gania z nimi i nie wiem czy im tez zrobi to samo co z tamtą ?? proszę o pomoc !

Ja mam parkę kakadu i samiec w ogóle nie gania samiczki. Są sobą bardzo zainteresowane i wspólnie pływają.

 

Mam jeszcze pytanie od nośnie tego czy Kakadu zjadają małe ślimaki z rodzaju Ampullarius

niewiem jakie są te ślimaki ale u mnie kiedyś kilka razy widziałem jak wyszarpywały coś z muszli :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 60l akwarium i 3 kakadu 1 samiec i 2 samiczki, na początku miałem 2 kakadu lecz samiec samiczce (wydziobał) ogonek i zdechła został mi samiec, dokupiłem mu 2 samiczki i nadal gania z nimi i nie wiem czy im tez zrobi to samo co z tamtą ?? proszę o pomoc !

Ja mam parkę kakadu i samiec w ogóle nie gania samiczki. Są sobą bardzo zainteresowane i wspólnie pływają.

 

Mam jeszcze pytanie od nośnie tego czy Kakadu zjadają małe ślimaki z rodzaju Ampullarius

niewiem jakie są te ślimaki ale u mnie kiedyś kilka razy widziałem jak wyszarpywały coś z muszli :D
:) mam zamiar kupić ślimaka bo moje kakadu wyżywają się na kirysku i przyldze chińskiej więc je oddam bo szkoda męczyć ryby, a chciałbym żeby coś mi łaziło po dnie i ściankach i je chociaż trochę oczyszczało ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...