Skocz do zawartości

Angliści pomóżcie bardzo pilne


kilanek11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w 2 gimnazjum i chcę wystartować w konkursie oczywiście na temat j. angielskiego. Już jakieś postawy mam bo byłem za granicą 2lata. Do tej pory od 1 klasy miałem:past simple, present perfect, past continious, present continious, sposoby wyrażania przyszłości, policzalne i nie policzalne, okresy warunkowe 0-1, tryb rozkazujący, czasowniki modalne i to by było na tyle. Może mi ktoś powiedzieć czego mam się jeszcze nauczyć z takich ważniejszych rzeczy które są w 2 i 3 gim?

Co jeszcze zrobić, żeby dość dobrze się douczyć do tego konkursu.

Potrzebuję pomocy pomóżcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być olimpiada z j. angielskiego to przede wszystkim gramatyka tj. :

- wszystkie czasy

- słowotwórstwo

- transformacje

- strona bierna

- mowa zależna

- zdania warunkowe typu 1,2,3

 

Oraz szereg innych form gramatycznych których jest bez liku ;) Na tego rodzaju konkursach pojawiają się też teksty i pytania do nich oraz coś z kultury, geografii lub historii panśtw anglojęzycznych ;) To co wymieniłeś to jest podstawa podstawy. Musisz jeszcze wiele sb przyswoić. Choć na to potrzeba dużo czasu, cierpliwości i chęci ;) Myślę że mógłbyś dopiero za rok startować :P Ale to twój wybór, może zobaczyć na czym to polega a za rok się lepiej przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki mam zamiar za rok wystartować już na poważnie a w tym roku tak tylko żeby pójść i zobaczyć. Nauczyciel angielskiego dał mi kilka tych testów i właśnie je robię. Na razie nie są jakieś wybitnie trudne a już zrobiłem 3/4 ale są tam takie zdania, których na co dzień się nie używa np. Andrzej przykręciwszy śrubę od skrzyni biegów, zabrał się za kopanie rowu... :roll: albo jeszcze jakieś inne dziwne zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że jestem na 3-im roku filologi angielskiej :D Szczerze mówiąc już nie pamiętam co się robi w gimnazjum, ale polecam stronę http://www.tlumaczenia-angielski.info/ jest cała masa różnych rzeczy. Z okresów warunkowych zapoznaj się jeszcze oprócz 0 i 1 z 2 i 3 oraz z mieszanymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...