Skocz do zawartości

Glony na roślinach


rooger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z glonami na roślinach, czepiają się jedynie roślin które posiadają sporą powierzchnię liścia np. kryptokoryna lub ludwigia a nie czepiają się za bardzo nurzańca i limnofilii.

 

Efekt jest nieprzyjemny wizualnie i niebezpieczny dla roślin.

Glon jest zielonkawy, na początku myślałem że to okrzemka ale teraz widze że jakaś inna franca.

 

Nie mam pomysłu jak go się pozbyć, fakt jest faktem że zbiornik miał restart koło 2 miesięcy temu ale glon pojawia się jedynie na roślinach lub tylnej ścianie akwa.

 

Niestety nie mam funduszy by zainwestować w lampy UV (od 200 zł się zaczynają ) chyba że można nad wodą zwykłą świetlówkę uv zawiesić ale boje się o ryby.

 

Proszę o jakieś pomysły.

Edycja:

 

PS: Zbiornik - 120 litrów

Światło - arcadie 1W/litr

Filtr - biologiczny ale wewnętrzny

 

TheDivineConspiracy: Nie pisz posta pod postem jeżeli od napisania pierwszego nie upłynęły 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te glony na roślinach powinien pomóc preparat Tetra Aqua Algo Stop depot, przynajmniej mi on pomógł w akwa z tym samym problemem

Broń cię Panie Boże używać tej chemii :zamieszany: Sorki,takie jest moje zdanie i pewnie nie tylko moje ;)

 

agunia997 wiesz co to są glony? Podpowiem ci ,to też roślinki ,tylko te najniżej sklasyfikowane i jeśli coś szkodzi glonom,to na pewno może zaszkodzić i roślinkom----jeśli ja posiadamy ;)

Tu podaję link ,jak koledzy sobie poradzili z tym glonkiem:

viewtopic.php?f=46&t=9136

Powtórzę jeszcze raz -----chemii jak najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...