Skocz do zawartości

Jaki filtr wybrac,a moze dwa?


monyka30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do wyboru dwa filtry Eheim Aquaball 60 oraz Elite Stingray 15.Akwarium tylko 54 litry.Dwa filtry mam w domu na razie caly czas uzywalam Eheim Aguaball 60 ale moja woda nie jest krystalicznie czysta,raczej jest metna i dlatego sie zastanawiam czy moze to byc wina filtra?Moze zamienic go na ten drugi,a moze poprostu dodac ten drugi?Bede bardzo wdzieczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Eheim wydaję się być przyzwoity, więc mętna woda jest chyba innym czynnikiem. Mam też cichą nadzieje że nie czyścisz tego filtra w wodzie z kranu, domestosach czy innych tego typu ? Więc napisz: jak często podmieniasz wodę w akwarium, czy odmulasz dno, jak czyścisz filtr. (Ów czasu posiadałem w 54l filtr dedykowany do 25l i nie miałem problemu z mętną wodą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek dodam ze jestem poczatkujaca i akwarium mam od ok.4 miesiecy.Wode podmieniam co 2-3 tygodnie,czasami czesciej jak bardzo zmetnieje,ilosc podmienianej wody to jest ok 1/3 wody w akwarum.Do czyszczenia dna mam odmulacz firmy Tetra,filter czyszcze w wodzie wczesniej sciagnietej z akwarium,dodatkowo ostatnio do wody dodalam (ale tylko ostatnim razem) AquaSafe firmy Tetra.Nie czyszcze szyb ani filtra jakimis chemikaliami.Mam roslinki plywajace i gruntowe ale tu musze dodac ze roslinki szybko robia sie zolte:( pozniej wygladaja jak by gnily no i na koniec je wyrzucam i kupuje nowe.Moja obsada to 10 neonek ,2 kiryski,2 glonojady i 2 zalobniczki.Dodam ze jak do tej pory zadna rybka mi nie padla wszystkie maja sie dobrze a glonojady szybko rosna.Testow wody niestety nie robilam :( Czasami sie zastanawiam czy przypadkiem nie za duzo sypie pokarmu,ale czytalam ze jak pokarm znika w 2-3 minuty to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak: w małym akwarium podmiany wody powinny być regularne czyli polecam co tydzień, a nie w czasie gdy woda zmętnieję, co do tych środków dających możliwość nie podmieniania wody to pic na wodę. A i jeśli wygląda to mniej więcej tak Dołączona grafika to masz tak zwany zakwit wody. Jeszcze te roślinki nie są to czasem draceny ? (ogarnij w google) jęsli tak to ktoś odp. za działlność twojego sklepu akwarystycznego jest idiotom lub naciągaczem... (lecz gdyby to nie okazały się draceny to wpływa na to wiele czynników że gniją: brak nawożenie, za słabe oświetlenie, źle dobrane podłoże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli wode podmieniac raz w tygodniu.Jesli chodzi o te srodki do wody to ja nie pisalam ze to sa srodki dajace mozliwosc nie podmieniania wody,napisalam ze dalam AquaSafe a jest to środek do uzdatniania wody.Roslinek juz troche sie przewinelo przez moje akwarium a obecnie mam Kabombe ale jest juz cala zolta,mam tez dwie roslinki plywajace ale nie znalazlam ich nigdzie w necie a nazwy nie pamietam,jedna wyglada jak plywajaca trawa.A i zapomnialam dodac dzis dokladnie przygladalam sie wodzie w akwarium i widze ze plywaja w niej (nie wiem jak to dokladnie opisac)takie male drobinki przypominajace kurz czy cos w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...