Skocz do zawartości

nowe akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! jestem tu zupełnie nowa. Zarejestrowałam się tu aby zadać kilka pytań a mianowicie:

*Chcę z tatą akwarium do salonu najlepiej w kształcie słupa-czy to możliwe?

*jakie ryby do niego dać i jakie rośliny?

*ile to przedsięwzięcie będzie kosztowało?

 

Jak mówiłam jestem zupełnie zielona i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narożnikowe akwa nie bardzo się sprawdza :( ciężkie dojście do tylnej narożnej części dna :( półokrągłe szkło przekłamuje i zniekształca :( sprecyzujcie sobie dokładnie obsadę ,czytać,czytać,czytać o rybach,a potem z górki ,podłoże,filtry,grzałki,napowietrzanie,oświetlenie ;) i znowu czytać :o jak akwa będzie już z całym sprzętem to woda ,rośliny,uruchomienie sprzętu,i ok trzech tygodni dojrzewanie z co tygodniowymi podmianami wody do 50% ;) a na końcu rybki ;););) odradzam modele narożnikowe :(http://cgi.ebay.co.uk/STUNNING-AQUARIUM ... 240%3A1318 a może coś takiego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to Ono wygląda na zdjęciu a oglądnie go w realu pewni jest niezbyt przyjemne a to z racji tego ze trzeba by się położyć na podłodze Akwarium narożnikowe wygląda super jeśli jest odpowiednio urządzone A ryby można trzymać te same co w zwykłych zbiornikach do tego to ze podstawą jest trójkąt nie ma nic wspólnego ze zniekształceniami widoku bo przecisz przednia szyba jest prosta Zniekształcenia sa w zbiornikach z profilowana szyba przednią. Jeśli chcesz zrobić to dośc tanio polecam kupieni zestawu od kogoś z Allegro bo za małe pieniążki dostaniesz komplet akwarium szafkę filtr grzałeczkę i pewnie jeszcze rośliny i ryby Jeśli gatunki nie będą ci odpowiadać wymienisz na takie które Tobie odpowiadają a moim zdaniem koszty spadną o jakieś kilka set zł. Ja swoje dwa zbiorniki właśnie tak kupiłem i jestem super zadowolony na każdym zestawie zaoszczędzam po 3~ 4 stówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie akwaria narożne to ja odradzam najlepsze są proste :P kup sobie 500L

długie na 2 metry wysokie na 0,5 i szerokie na 0,5 takie jest najlepsze:P

potem filtr Tetra 1200 zewnętrzny to minimum 2 grzałki po 250W lub 300W

potem zależy co chcesz ale dobre były by pyszczki albo paletki :P ja mam żyworodki :P ale to w innych celach

potem kupujesz

2 zestawy roślin można jeden:P

http://allegro.pl/item523305202_zestaw_ ... ytasy.html

i jeszcze jakiś inny na allegro znajdziesz ładny do 50 zł

 

i odrazu kup sobie odmulacz bateryjny i czyść co chwile :P chyba ze masz kasę to fillter denny polecam :P bo 1200 se nie poradzi :D 2400 już tak ale cenna jest 2 razy większa

 

do 2 tys powinnaś wyrobić bez problemu :P

 

Pamiętaj inwestuj w dobry sprzęt

 

a i bym zapomniał jaski korzeń na środek duży i żeby mchem obrosną ładnie wygląda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narożnikowe też są fajne ale zniekształca się obraz przez zaokrąglone szkło. Ja osobiście postawiłbym na proste prostokątne akwarium. Szczerze mówiąc nie rozumiem ludzi którzy chcą akwarium tylko dla ozdoby. Przecież przede wszystkim liczy się pasja i zamiłowanie do akwarystyki. Ale jeśli już się decyduje na akwarium dla ozdoby to trzeba pamiętać że o tę ozdobę trzeba dbać. Tym bardziej jak ta ,,ozdoba" ma być duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...