Skocz do zawartości

filtr hailea hl-bt 700


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam takie pytanie: posiadam filtr hailea hl-bt 700 ma on filtrację gąbkę i węgiel aktywny, słyszałam że ten węgiel należy wyjąć i stosować tylko w przypadku chorób ryb, ale czy należy coś włożyć w te puste miejsce? Zaznaczam że to moje pierwsze akwarium i jestem początkująca. Proszę o szybką odpowiedź!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po prostu tak jest, kto go miał to już wymienił, bo nie zdaje egzaminu. To tak marna chińszczyzna która zawyża parametry.

Nigdy nie słyszałem o firmie hailea, żadnej dobrej opinii, ale za to bardzo dużo złych. ten filtr nadaje się max do akwarium 80l, ma mało miejsca na media filtracyjne. Osobiście o takim przepływie mam filtr w akwarium 50l tylko że eheim. Z reszta sam zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam hailea bt-400 w moim 50l akwa. Co do filtra to nie zgadzam sie z przedmowcami ze to najgorsza firma itd. Pokazcie mi filtr w tej cenie,o takiej wydajności i z dwoma wkladami filtracyjnymi. Taka np firma AQUAEL w cenie tego filtra oferuje filtr do akwarium 60 litrów jedynie z wkładem gąbkowym lub ewentualnie filtr turbo z dwoma wkładami ale o 2 x mniejszej mocy. Filtr jest naprawde niezły (ma niezla moc co napewno zauważyleś - niezly prąd robi :-) ale wymaga własnej inwencji. Ja w swoim wymienilłem wkład gąbkowy na nieco drobniejszy bo ten zainstalowany w filtrze nie spełnia swojej roli. Możesz rownież użyć włókniny filtracyjnej aby usunąć drobniejsze zanieczyszczenia - ja polecam zwinąć ja w rulon i zostawić w środku niewielki otwór wtedy bedzie lepiej ssać:-). Jeśli chodzi o pojemnik na wkłady to wegiel aktywny głównie slóży do usuwania chemi i leków po odbytej kwarantannie w akwa, poza tym krystalizuje wode i usuwa brzydki zapach - wiec jeśli nie bedziesz używał chemi w akwa to go nie zmieniej. Ja polecam ci zeolit - usuwa jony amonowe i amoniak lub torf granulowany, który w naturalny sposób obniża pH wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem zalożylem takiego posta ale napisalem w nim że wymiana filtra prawdopodobnie nic nie da. Napisalem w nim rowniez ze filtr jest wydajny tylko gąbka do wymiany. Wczoraj znalazlem na forum podobny przypadek do mojego - i osoba majaca ten problem poradzila sobie kupując filtr zewnetrzny tetry za 600 zł bo inne nie radzily sobie z tym kurzem - wiec to nie wina filtra. A tak na marginesie to po co ludzi wprowadzać w błąd "danielek001" twoim jedynym argumentem było "bo to chińszczyzna" albo "wszyscy co mieli to wymienili" poczytaj troche opini o tym filtrze a napewno znajdziesz wiecej pozytywnych niż negatywnych. Zapewne nigdy tego filtra nie mialeś w rece wiec daj szanse wypowiedziec sie ludziom ktorzy go urzywają. Budowa filtra jest tak skomplikowana jak budowa cepa (wirnik obudowa gąbka) wiec poco przepłacać za firmę - a jeśli chodzi o awaryjność to i firmowe sprzęty sie psują

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz rację. To moje pierwsze akwarium i nie mam wielkiego pojęcia, dopiero się uczę. Ale widzę efekty pracy tego filtra, na początku woda była zamulona przypuszczam że powodem był żwirek, po dwóch dniach jest ok. I masz rację że argument chińszczyny nie jest trafiony. Ciekawe gdzie został wyprodukowany filtr kolegi który ma takie zdanie. W dzisiejszych czasach prawie wszystko jest chińskie. A mój filtr sprawuje się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...