Jump to content

Apatyczna ampularia

Recommended Posts

Witam wszyskich

Mój ślimaczek ampularia zdaje się umierać :| .Jak tylko go kupiłem, od razu zaczął chodzić po akwa, mam go już 1,5 miesiąca.W tym czasie ślimak był aktywny cały czas.Dopiero wczoraj zauważyłem, że ślimak się w ogóle nie rusza.Wiem, że żyje, bo kiedy manewrowałem w akwa, on starał się jak najszczelniej zamknąć swoją muszlę muszlę...

:arrow: Akwarium:45l profil

:arrow: Temperatura:27st.C

:arrow: Filtracja:jest

:arrow: Karminie:2 razy dziennie

:arrow: Aktywność:wielka, wędrował po akwarium praktycznie cały czas...

:arrow: Wymiary ślimaka:długość ciała-3cm

Mam 2 propozycje przyczyny dziwnego zachowania ślimaka (pomysły brane z wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Ampularia):

1.Ze starości-w temperaturze takiej, jaka jest w moim akwa, ślimak porzyje 1,5roku, a kiedy go kupowałem był już całkiem duży.

2.Udaje-wyczytałem na wikipedii, że ślimak potrafi udawać umarlaka przez nawet 2 tygodnie :shock:

Proszę o szybkie odpowiedzi :help:

Ślimaki nie są zbyt "ruchawe", że tak powiem ;p (bez skojarzeń, proszę, bo to oznacza, że jesteśmy na poziomie gimnazjum ;p).

O ślimakach, cóż, za dużo nie mogę się wypowiedzieć, bo nie mam i nie miałam, ale mój sąsiad ma i mówił, że są bardziej aktywne nocą ;)

(bez skojarzeń, proszę, bo to oznacza, że jesteśmy na poziomie gimnazjum ;p).

:roll: Ja chodzę do gimnazjum :mrgreen:

A co do ślimaczka...On zawsze był aktywny i dzień, i noc, dziwne, żeby nagle zmienił nawyki ;)

Ale oczywiście poobserwuję w nocy :P

Zapomniałem dodać, że jak ślimak w ogóle otwiera muszelkę to otwór ma zaledwie pół cm, ale wtedy ślimak wyjmuje tą swoją dziwną trąbe :shock:

Heh, no masz Dragon23, ja też chodzę do gimn ;p

Dlatego dałam porównanie :mrgreen:

P.S. Znacie jakiegoś gimnazjalistę na POZIOMIE, bo ja nie ;p ?

Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam ;p

Ampularie tak mają że co jakiś czas pozostają w muszlach wydaje się w tedy że są martwe.

Co do ich długości życia to zależy od temp. w jakiej są hodowanie.

Od temperatury uzależniona jest ich aktywność. Im wyższa temperatura tym ślimak jest bardziej aktywny.

Im wyższa temperatura tym ślimak jest bardziej aktywny.

Wiem, jak pisałem na początku temperatura 27st.C.Jak woda jest zimna, to ślimak jest mało aktywny, za to długo żyje.A jak ciepła to aktywny, ale żyje około 1,5 roku :)

Share

• Create New...