Skocz do zawartości

Apatyczna ampularia


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich

Mój ślimaczek ampularia zdaje się umierać :| .Jak tylko go kupiłem, od razu zaczął chodzić po akwa, mam go już 1,5 miesiąca.W tym czasie ślimak był aktywny cały czas.Dopiero wczoraj zauważyłem, że ślimak się w ogóle nie rusza.Wiem, że żyje, bo kiedy manewrowałem w akwa, on starał się jak najszczelniej zamknąć swoją muszlę muszlę...

 

:arrow: Akwarium:45l profil

:arrow: Temperatura:27st.C

:arrow: Filtracja:jest

:arrow: Karminie:2 razy dziennie

:arrow: Aktywność:wielka, wędrował po akwarium praktycznie cały czas...

:arrow: Wymiary ślimaka:długość ciała-3cm

 

Mam 2 propozycje przyczyny dziwnego zachowania ślimaka (pomysły brane z wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Ampularia):

 

1.Ze starości-w temperaturze takiej, jaka jest w moim akwa, ślimak porzyje 1,5roku, a kiedy go kupowałem był już całkiem duży.

2.Udaje-wyczytałem na wikipedii, że ślimak potrafi udawać umarlaka przez nawet 2 tygodnie :shock:

Proszę o szybkie odpowiedzi :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki nie są zbyt "ruchawe", że tak powiem ;p (bez skojarzeń, proszę, bo to oznacza, że jesteśmy na poziomie gimnazjum ;p).

O ślimakach, cóż, za dużo nie mogę się wypowiedzieć, bo nie mam i nie miałam, ale mój sąsiad ma i mówił, że są bardziej aktywne nocą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(bez skojarzeń, proszę, bo to oznacza, że jesteśmy na poziomie gimnazjum ;p).

 

:roll: Ja chodzę do gimnazjum :mrgreen:

 

A co do ślimaczka...On zawsze był aktywny i dzień, i noc, dziwne, żeby nagle zmienił nawyki ;)

 

Ale oczywiście poobserwuję w nocy :P

 

Zapomniałem dodać, że jak ślimak w ogóle otwiera muszelkę to otwór ma zaledwie pół cm, ale wtedy ślimak wyjmuje tą swoją dziwną trąbe :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampularie tak mają że co jakiś czas pozostają w muszlach wydaje się w tedy że są martwe.

Co do ich długości życia to zależy od temp. w jakiej są hodowanie.

Od temperatury uzależniona jest ich aktywność. Im wyższa temperatura tym ślimak jest bardziej aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...