Jump to content

Czy parametry wody i oświetlenie są ok????

frutka
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam akwarium 280l (120X55X44), filtr Fluval 303 zewnętrzny, wewnętrzny Aquael turbinowy, 2 lampy aqua-glo 40W i sun-glo T8. Zmierzyłam wczoraj parametry i wyszły takie:

NO3 - 40

NO2 - 1,0

twardość - 120

alkaiczność całkowita - 0

pH - 6.0

Czy oświetlenie jest odpowiednie?

Czy parametry wody są właściwe?

W akwarium są 4 skalary - chce dokupić z 4szt skalara, 6 otosków, 4kiryski i 15 hokejówek. Miesiąc temu całkowicie wymieniałam wodę i wtedy pojawiły się okrzemki a wraz z nimi woda zaczęła mętnieć. Wymieniłam ok. 20% wody, jest duża poprawa ale okrzemki są nadal a woda nie jest klarownie czysta.

Moje pytanie brzmi jak mam sobie z tym poradzić? I jak często w takim litrażu podmieniać wodę? Dzięki za pomoc

Witam

Mam akwarium 280l (120X55X44), filtr Fluval 303 zewnętrzny, wewnętrzny Aquael turbinowy, 2 lampy aqua-glo 40W i sun-glo T8. Zmierzyłam wczoraj parametry i wyszły takie:

NO3 - 40

NO2 - 1,0

twardość - 120

alkaiczność całkowita - 0

pH - 6.0

Czy oświetlenie jest odpowiednie?

Czy parametry wody są właściwe?

W akwarium są 4 skalary - chce dokupić z 4szt skalara, 6 otosków, 4kiryski i 15 hokejówek. Miesiąc temu całkowicie wymieniałam wodę i wtedy pojawiły się okrzemki a wraz z nimi woda zaczęła mętnieć. Wymieniłam ok. 20% wody, jest duża poprawa ale okrzemki są nadal a woda nie jest klarownie czysta.

Moje pytanie brzmi jak mam sobie z tym poradzić? I jak często w takim litrażu podmieniać wodę? Dzięki za pomoc

azotyny NO2-albo za wysokie, już 0,5mg/l jest trujące dla większości gatunków,albo źle zrobiłaś test.

azotany NO3-należy utrzymywać na poziomie górnym 25mg/l

oświetlenie może być, przy podawaniu CO2 wskazne przynajmniej 0,5 W/l.

Jeśli faktycznie potwierdzisz te parametry Co masz to zrób podmianę połowy wody i staraj się utrzymywać te parametry w normie to równowaga biologiczna w zbiorniku ustabilizuje się .

Przed chwilą zrobiłam ponowny test wyniki wyszły takie

NO3 - 40

NO2 - 0

Twardość - 120

Alkaliczność - 80

pH - 6.0

Jeśli nie podajesz CO2 to na pozbycie się wysokich azotanów NO3-40 i okrzemek pomoże wprowadzenie roślin pływających o szybkim wzroście,jest to dlatego skuteczne że rośliny takie typu pistia ,ceratopteris,nawet rzęsa czy wgłębka wykorzystują też CO2 z powietrza atmosferycznego przez co nie są aż taką konkurencją dla roślin zanurzonych .Pozostałe parametry powyżej masz w normie.