Skocz do zawartości

40l naturalnie


SheryLady88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 30 - 40 l

 

Natura,natura i jeszcze raz natura

 

od 4 lat pasjonuje się w akwarystyce lecz nie widzę powodu dawania do akwarium nawozów czy co2 . Roślinki wszystkie zakupione 4-5 lat temu .

 

Oświetlenie 40 vat + odbłyśnik

 

Electronicznie: Filtr do 45 l oraz grzałka 10 vat ( Grzejemy od 21 do 24 stopni )

 

Obsada

 

7 neonów (tymczasowo hihi do adopcji )

Kilka platek ( pokarm dla Oscarka { Zamieszkanie 280 l } )

2 zbrojniczki niebieskie tycinki jak podrosną do ok 3-4 cm idą do Holendra mojej znajomej

Po zbyciu tej obsady planuje kupić Neony zielone lub rasbory galaxy

 

Zieloność

 

Anubias niski

Crypto Wendeti i Brown ( Jak dobrze pamiętam nazwy )

Rogatek ( zasłania grzałkę )

Mech Java dla pokarmu żywego

Moczarka ( Lichutka powoli odradza się i z małymi kroczkami zasłania filterek )

Gałązatka ( Przy red oscarze się zdziadziała więc trafiła tu powolutku się reperujemy )

 

Podłoże

 

Ziemia 2-3 cm

oraz kamyczki 1cm ( kurcze blade te z wulkanu )

 

Proszę o rady akwarystyka to jest taki mój mały bakcyl ucieczka od szarej rzeczywistości .

 

Na pewno nie jestem profesjonalista jak wiela z was ale małymi kroczkami może kiedyś będzie lepiej .

 

Zdjątko niestety w słabej jakości ale za tydzień może 2 kupie nowszy sprzęt .

 

Pozdrawiam Shery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 30 - 40 l

 

Podaj wymiary, obliczymy dokładnie ile.

lecz nie widzę powodu dawania do akwarium nawozów czy co2 . Roślinki wszystkie zakupione 4-5 lat temu.

Bo roślinki które hodujesz jak sam widzisz potrafią poradzić sobie bez tego, jednak gdybyś nawoził i podawał co2 rosłyby zdecydowanie szybciej.

Oświetlenie 40 vat + odbłyśnik

40W? Świetlówka, żarówka?

Filtr do 45 l

Czyli słaby. Producenci bardzo zawyżają te wartości. ;)

Ziemia 2-3 cm

oraz kamyczki 1cm

 

Cienka warstwa żwiru. Nie wychodzi ci ziemia?

 

Wygląda to całkiem pozytywnie, ale zdjęcie jest bardzo ciemne i mało co widać. Czekam na lepsze fotki.

 

PS: Jak te platki mają iść na pokarm bo chcesz się ich pozbyć to ja bym chętnie je przyjął. Oczywiście jeśli jesteś z małopolski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobitka jestem :))

 

Nom kamyczki się trochę w błotku wkopały ( planuje dosypać ahh tego o właśnie bazaltu )

Platki samiczki + 1 samiec resztę słabych trafia w brzuch Oscarka lub do innego właściciela . Pokrywa przystosowana do żarówki ( energooszczędna ) Na przyszły rok przy hodowaniu rasbor planuje użyć techniki Co2 . Tak tak małopolska Oświęcim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...