Skocz do zawartości

Włączenie krewetek do akwarium.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Chciałbym uzyskać od doświadczonych kolegów i koleżanek kilka porad nim jutro cokolwiek zrobię, otóż:

 

W jednym ze sklepów są krewetki filtrujące (kolor szarawy) wielkości ok 6cm za 15zł i teraz pytanie, czy nie przepłacę, a po drugie czy ona nie jest już za stara mając taki rozmiar? Jak to sprawdzić?

 

Czy ryby, które posiadam w akwarium nie pogryzą krewetek nawet gdybym kupił bardzo malutkie red cherry? Mam 10 neonów inessa, 2xPielęgnica Kakadu, 2xMieczyk, 3xKirysek pstry.

 

Jaka jest optymalna cena za krewetki i co proponujecie na dobry początek, by móc cieszyć się krystaliczną wodą i zero glonów :) bo wydaje mi się, że taka inwestycja jest lepsza od ładowania chemii na glony, przeźroczystość wody itd.

 

Myślę nad czymś takim też, ale czy będę dobre do mojej obsady?

 

http://allegro.pl/item527198294_krewetk ... ratis.html

 

Pozdrawiam, Kirysek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do krewetek red cherry i tym podobnych- na 100% zostaną zjedzone.

Jeżeli zaś tyczy się krewetek filtrujących- nie żywią się one glonami, więc ich działalności nie spostrzeżesz.

Cena no cóż...ja za swoje płaciłam około 8 zł, jednak jak już nie raz na tym forum się okazało, cena rybek w różnych częściach polski jest inna a krewetki filtrujące to rzadcy goście w sklepach- ja bym kupiła.

Ich rozmiar wcale nie świadczy o wieku. Gdy krewetki mają dobre warunki rosną szybko, w innym wypadku wolniej...

 

co proponujecie na dobry początek, by móc cieszyć się krystaliczną wodą i zero glonów :)

regularne podmiany wody...

 

żadne zwierzątko- czy to ryba czy krewetki nie będą czyściły Ci akwarium m.in z odchodów i żadne też nie przyczynią się do zmniejszenia częstotliwości podmian wody, czy odmulania.Tutaj ważny jest Twój wkład w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam krewetki filtrujące dwie z tego co zaobserwowałem wyłapują odrobinki wszystkiego co się ruszy w wodzie miedzy innymi narybku ,najczęściej siedzą w miejscu gdzie wylatuje ciśnienia z pompy i tam rozkładają takie jakby parasolki na odnóżach i wyłapują porostu wszystko ..czyli jednak coś czyszczą . A co do koloru moje ubarwiły się do koloru korzenia (lekko brązowe z białym paskiem na grzbiecie) ,tam najczęściej przebywają .Warto zakupić ja wydałem 14 zł za szt ..

 

aqua 120

10 neon

8 gupik

2 kiryski

2 molinezja black moli

2 molinezje złote

2 glonojady plekostomus

3 glonojad

2 sum rekini

2 kosiarka

4 brzanka mszysta

2 krewetki filtrujące

6 gurami

 

aqua 10l

ponad 60 narybku gupik

 

post-982-13685165548768_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krewetki zjedzą młode rybki? dobre...

p.s. sama mam te krewetki i również je obserwuje... moje żywią się samym planktonem.

kirysku jeśli zależy ci na zjadaczach glonów to kup sobie krewetki amano (5cm, cena okolo 8zł) bardzo pożyteczne i nic ich nie zje.

przyłączam się do pytania Gabi, dlaczego Twoim zdaniem nic ich nie zje? Przecież są takimi samymi krewetkami jak i inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...