Skocz do zawartości

Stary filtr Eheima, identyfikacja modelu


majki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wyszperałem ostatnio nieużywany od dawna filtr kubełkowy Eheima i postanowiłem zastąpić nim kubełek własnej roboty, który ostatnio zaczął kaprysić i ciec z każdej możliwej strony. Ten filtr Eheima działa- pompa jest cicha i tłoczy, złączki są szczelne, ale jest jedno "ale"- brakuje uszczelki między korpusem, a pokrywą. Chciałbym dokupić nową, ale nie jestem w stanie zidentyfikować modelu.

W związku z tym prosiłbym o pomoc, to jakiś stary model, walcowa obudowa taka jak we współczesnej serii classic i wielka, chłodzona powietrzem pompa. Jedyne oznaczenia to napis Best nr 476 na pokrywie i oznaczenia na pompie: Typ 1022, Serie 79121, Best nr 102201 913. Może ktoś z forumowiczów byłby w stanie zidentyfikować ten model? Za pomoc byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Po symbolu na pompie sądzę, że jest to stary 2022. Odpowiednik obecnego 2215.

Ale nie jestem tego pewien w 100%. To stary model i ciężko coś wyszukać na necie o nim.

Najlepiej jakbyś dał jego zdjęcie: całości, góry głowicy i dołu głowicy. Wtedy będzie prościej ustalić dokładnie co to za kubeł.

 

 

Edit. Zmierz także głowice po obwodzie jaka jest duża. Chodzi mi o szerokość, nie o obwód itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój aparat niestety po upadku wyzionął ducha, więc zdjęcia są robione telefonem i przez to kiepskie za co przepraszam. Obwód głowicy po wewnętrznej krawędzi wynosi 16 cm, po wewnętrznym pierścieniu 16,5 a po zewnętrznej ok 17,5 cm. Model musi być bardzo stary, na korpusie przy kraju produkcji widnieje jeszcze West Germany :) chodzi mi po głowie zastosowanie uszczelki z nowszych okrągłych Eheimów, pytanie tylko z którego modelu by pasowała.

 

Zdjęcia:

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z 2215.

Ale poczekaj jeszcze z zamawianiem na razie, pokaże ten temat Pley-owi. On ma u siebie w domu 2215 to ją zmierzy z góry.

Uszczelka jakiej szukasz to normalny O-ring.

 

edit:

Chwila

 

brakuje uszczelki między korpusem, a pokrywą.

Brakuje tej pomiędzy pojemnikiem na wkłady a głowicą? Czy mówisz o tym plastiku co jest nakładany z góry na pompę? Bo się teraz sam zakręciłem.

 

Edit2:

 

4 zdjęcie. Czy filtr tak poskładany jak go tam masz pracuje normalnie i nie cieknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ok.

Jestem praktycznie pewien, że jest taka sama jak w 2215. Wymiary 2215: 18,5x37cm.

 

Edit:

Właśnie na tym zakładanym plastiku jest numer filtra podany. Przyklejona tam jest taka sama tabelka jak na pompie z oznaczeniami całego filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...