Skocz do zawartości

Kirysek spiżowy tarło - same samice :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W ciągu ostatniego miesiąca kiryski spiżowe ( 3 sztuki) podeszły do tarła dwa razy. Z pierwszej ikry nic się nie wyległo, nie zapleśniała, po prostu obumarła. Dzisiaj samiczka przyklejała ikrę do liści. Ikra jest szklisto - biaława.

I tu pojawia się problem: mam trzy kiryski, wszystkie wyglądają identycznie pod względem sylwetki, rozmiaru, różnią się nieznacznie ubarwieniem. Można dojść do wniosku że są to same samice, więc w jaki sposób złożyły ikrę skoro nie ma samca?? (a może jakiś jest..) Przez pół dnia dwa kiryski latały jak szalone i składały ikrę, ale nie widziałam żadnej gonitwy za samcem ( czy w ogóle jakiś samiec jest w tym akwarium :) )

 

Podsumowując:

Czy mogę mieć trzy samice które podeszły same do tarła (u niektórych ryb to ponoć możliwe) i ikra jest niezapłodniona,

czy też jest wśród tej gromadki jakiś samiec i mam szanse na młode w przyszłości??

 

Ps. Jutro spróbuje zrobić moim kiryskom zdjęcia, może ktoś rozróżni ich płeć, bo ja nie jestem w stanie tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się zrobić zdjęcia moim rybko, niezbyt cierpliwi z nich modele :]

Uprzedzam pytanie : to są trzy różne okazy.

Według różnych źródeł: samiec ma być mniejszy, smuklejszy,samica jest większa i posiada promienie na płetwach piersiowych, a płetwę grzbietową ma zaokrągloną.

 

Jakieś sugestie co do ich płci mile widziane :)

post-762-13685154136612_thumb.jpg

post-762-13685154136907_thumb.jpg

post-762-13685154137213_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...