Skocz do zawartości

Zolknaca woda - wina roslinek?


misiek60634
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wynikiem rozkładu wszelkiej materii organicznej są między innymi oprócz jonów rozmaitych związków chemicznych,także substancje humusowe i garbniki zabarwiające wodę.

To znaczy, że całą bądź martwą część roślinki trzeba wyjąć z wody, tak??

 

red eye: Ostatni raz proszę, pisz poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak należy usuwać martwe części roślin jeśli chcesz by woda nie zabarwiała się w szybkim tempie.Tzw "stara woda" w zbiornikach gdzie rzadziej robione są podmiany też może mieć zabarwienie mimo że obumarłe liście i rośliny będą usuwane.Należy pamiętać że wprowadzanie korzeni ,drewna,gałęzi do zbiornika też powoduje barwienie wody.Wszystko zależy od tego jaki typ zbiornika chce mieć właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie moja zabarwila sie w przeciagu 2 dni. W wodzie nie ma korzenia jednakze znalazlem kilka opadnietych listkow miedzy roslinkami. Nie sadze tez, aby rybki tak napaskudzily (3x pimelodus pictus, 10x brzanka sumatrzanska i 1x grubowarg). Zbiornik 200L.

 

 

red eye: Dzięki za info co do pisowni ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obumarle czesci roslinek usuniete juz ponad tydzien temu. Od tamtej pory codziennie robie 10% podmiany wody a ta w dalszym ciagu nie chce sie wybarwic.

 

A oto wyniki:

NH3 / NH4 - 0ppm

NO2 - 0ppm

NO3 - 0ppm

pH - 6.4

KH - 89.5ppm

GH - 161.1ppm

 

Poddaje sie!!

 

Dodam jeszcze tyle , ze na poczatku myslalem ze to moja kranowka, ale szwagrowi odstawilem 100L, zalal do siebie i ma wode jak krysztal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc przyczyna może być po stronie podłoża albo wody.Jeśli wody to robiąc teraz codzienne podmiany nie dajesz jej czasu na wyklarowanie,ja Ci opiszę dla przykładu z tematu pokrewnego wody gruntowej (z własnego ujęcia z głębokości 6m)pobierana woda jest kryształ a a jej parametry mieszczą się w przyjętych przeciętnych normach akwarystycznych.ale co się dzieje ta woda po dobie staje się żółto-rdzawa a po kolejnych dwóch dobach znowu jest krystaliczna.To zawartość jonów żelaza i reakcji-światło-tlen-jony metali.A w sprawie podłoża,czy nawet kamieni(otoczaków) znajdujących się w zbiorniku może być podobnie więc tu szukaj przyczyny.A tak na marginesie jakim cudem masz zerowe azotany NO3-(albo masz tam gąszcz roślin i rośliny cierpią na brak azotu albo zrobiony test do kitu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak. Przed minuta rozmawialem ze szwagrem. Woda, ktora ma ode mnie nawet ani na chwile nie zmienila koloru. Zaraz "odlowie" czesc podloza I zaleje kranowka. Zobacze co sie bedzie dzialo. Co do NO3- to powtorze test bo mam dziwne uczucie ze cos przegapilem.

 

EDIT:

 

Teraz sobie przypomnialem.

NO3 wynosi zero poniewarz w filtrze umiescilem wkladke do pochlaniania fosforanow, azotynow I azotanow. Wywalic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...