Skocz do zawartości

[112] ogólne


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie:

 

Chciałbym ożywić trochę swoje 112l akwarium w strefie środkowej/górnej i zastanawiam się jakie rybki i ile dokupić. Myślałem o jakichś małych, kolorowych, stadnych rybkach.

 

Obecnie posiadam:

- 2 gupiki (było więcej, ale niestety cały czas się tłukły między sobą tak, że mimo wielu prób uzupełnienia stadka zawsze zostaje ten sam samiec i ta sama samica)

- 1 bojownik (samica weteranka, jeszcze z kuli - to dzięki niej jest to akwa)

- 1 prętnik karłowaty (samiec - dojdzie do niego samica, bo poprzednia padła)

- 2 skalary

- 2 brzanki rekinie

- 2 glonojady syjamskie

- 5 bocji wspaniałych

- 3 kiryski (panda, lamparci, albinos)

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam:

- 2 gupiki (było więcej, ale niestety cały czas się tłukły między sobą tak, że mimo wielu prób uzupełnienia stadka zawsze zostaje ten sam samiec i ta sama samica)

- 1 bojownik (samica weteranka, jeszcze z kuli - to dzięki niej jest to akwa)

- 1 prętnik karłowaty (samiec - dojdzie do niego samica, bo poprzednia padła)

- 2 skalary

- 2 brzanki rekinie

- 2 glonojady syjamskie

- 5 bocji wspaniałych

- 3 kiryski (panda, lamparci, albinos)

 

 

Skalary za duże, tak jak i brzanki rekinie, glonojady syjamskie, i bocje wspaniałe.

 

Bocje zmień na karłowate lub inny mały gatunek , kirysy zdecyduj się na jeden gatunek (np. lamparci), Glonojady sujamskie zamień na 2 zbrojniki niebieskie. Co do rybek ławicowych wszelkie gatunki neona, mogą być hokejówki, danio, kardynałki itd

 

Ja proponuję obsadę

Bocja karłowata 5 szt

kardynałek chiński 15 szt

zbrojnik niebieski 2 szt

prętnik karłowaty 2 szt

Bojownik syjamski w haremie 1 +3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie podobne jak autor tematu tyle że chodzi mi o odpowiedź na pytanie czy 8gupików,8mieczyków 2kiryski i glonojad to (za)dużo ryb jak na akwarium 112l :?: Moje pytanie bieże się z chęci dokupienia jeszcze ok 10 neonów czerwonych, czy to dobry pomysł :?: Jeden z Forumowiczów radził mi że może im być im ciasno, ale ja nie jestem pewien i chciałbym poznać jeszcze czyjąś opinie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...