Skocz do zawartości

Pytanie o PlantaActiv Power Colour Fe+


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy używa ktoś ten nawóz do roślin? Chodzi mi o to że od jakiegoś czasu mam taką jakby mgłe w akwa - woda leciutko mleczna, Nie wiem czy to od tego czy może jest inna przyczyna, podaję tego nawozu 2 ml codziennie po zgaszeniu światła, tak jak jest napisane na butelce, tydzień temu w piątek podłączyłem tez nowy filtr, może to od tego? Parametrów wody całych nie znam, Ph jest 7.5 Podmieniałem przez ostatni tydzień codziennie po 10 litrów wody, w niedziele 30 L i dalej to samo, Akwa 240 litrów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy używa ktoś ten nawóz do roślin? Chodzi mi o to że od jakiegoś czasu mam taką jakby mgłe w akwa - woda leciutko mleczna

U mnie też tak było po podaniu tego nawozu. Woda jakby mlecznobłękitnawa. Odstawiłam bo nie preferuję takich efektów w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci zależy na żelazowym to możesz podawać JBL Ferropol (będzie do kompletu JBL, nie zawiera azotanów ani fosforanow, tylko mikroelementy + Fe (żelazo) + K (potas) więc N (azot) i P (fosfor) trzeba uzupełniać czymś innym). Polecam też serię nawozów Easy-life jakbyś zdecydował się na inną markę. Nawozisz czymś jeszcze poza tym PA Colour Fe+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosuję jeszcze Tetra PlantaMin oraz Tetra Flora Pride Red po 20 ml co tydzień po podmianie wody.

 

edit:

 

Co do PlantaActiv Power Colour Fe+ to już wiem że to on powoduje mgiełkę w wodzie, od wczoraj nie podaję, i woda jest ok... Może polecicie mi jakieś nawozy, może coś właśnie z serii Easy Life?? Pozdro!

 

ahaed: edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosuję jeszcze Tetra PlantaMin oraz Tetra Flora Pride Red po 20 ml co tydzień po podmianie wody.

Masz bardzo dobre nawozy, nie wiem po co Ci w ogóle było to PlantaActiv Power Colour Fe+. Brakuje Ci jedynie azotu i fosforu bo potas jest już w Plantaminie. Możesz sobie kupić sole KNO3 i KH2PO4 (http://www.akwanawozy.republika.pl) albo nawozy firmowe (jak np Easy-life Fosfo i Nitro) i podawać azot i fosfor osobno lub kupić jakiś gotowy nawóz makroelementowy. Jest wiele możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze z kom.wiec ne bedzie polskich znakow.

 

Mleczna wode masz albo dlatego ze masz zelazo po terminie albo dlatego ze trzymasz go w miejscu z dostepem swiatla.ferro tak jak i inne mikro powinno sie trzymac albo w szafce albo lodowce-nie bedzie wtedy zjawiska metnienia wody.mnie tez sie tak robilo dopuki nie uswiadomil mnie pewiem uzytkownik innego forum:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...