Skocz do zawartości

Nie umiem rozmnożyć danio


MatekxDx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z moimi danio mianowicie:

nie chcą się rozmnażać

prowokuję tarło tak:

 

1.oddzielam samce od samic na 7-10dni

2.wpuszczam rybki do 5l słoika(wieczorem ok 22)

3.słoik ustawiam na oknie

4.jakieś 15 min po tarle przerzucam ryby do głównego baniaka

5.słoik w którym odbywało się tarło zaciemniam(przykrywam ręcznikiem)

 

 

tylko że w słoiku w którym odbywało się tarło nie widzę żadnej ikry

aha i jeszcze chciałem dodać że do słoika daje jedną samice danio czerwone ,dwa samce danio green i jednego samca danio czerwone

Co jeszcze mam zrobić żeby ,,naciągnąć'' młode??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmnażam danio w akwa 50L przedzielonym na pół. Rano wrzucam samice wieczorem dorzucam 2 samce akwa mam na przeciw okna, na noc odsłaniam żaluzje rano wstaje ok 9 i tarło sie kończy. Nie raz za pierwszym razem sie nie uda ale zostawiam wszystkie rybki i za zwyczaj na drugi dzień sie udaje. Oczywiscie filtr chodzi non stop woda temp 26. napowietrzanie 14h dziennie. Na dnie mam mały żwir z roślin kilka moczarek i rogatków. Przed tarłem wieczorem karmie rybki żywym pokarmem. Oczywiśćie po tarle dorosłe osobniki odławiasz. Nigdy ikry nie widzialem ani na filtrze ani na roślinkach a tym bardziej na jasnym żwirku. Akwarium okładam gazetami po 2 dniach młode już widać na szybach gdy dojda do powierzchni zaczynaja pływać. Karmie tak po 5 dniach żółtkiem z jajka wymieszanym w słoiczku z woda z akwarium a podaje za pomocą strzykawki.Wtedy dopiero właczam oświetlenie. Pozniej po jakis 2 tyg podaje zmielona karma dla rybek. Już 2 razy mi sie udało wytzeć danio także jakimś starym wyga ani zawodowcem nie jestem ale póki co myśle że ta metoda jest dobra. Pozdrawiam

 

Jedno pytanie : skąd wiesz ze tarło sie skończyło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o niczym nie świadczy u mnie wielokrotnie dochodziło do sytuacji ze rybki sie ganiały a tarła nie było. Osobiście poznaje po brzuchu samicy gołym okiem widać gdy jest kotna i kiedy ikre zrzuciła. Musisz patrzyć na samice i na jej brzuch. wracając do tego iż ikry nie widzisz jaki masz kolor podłoża ? ja mam dośc jasny i na nim ikry nie widać a po drugie danio to małe rybki i wydaje mi się że ikra też jest drobniutka osobiście nigdy nie widziałem ikry ale ludzie na forum pisali ze u siebie widzieli :) Także głowa do góry człowiek uczy sie na błedach prędzej czy później uda Ci sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...