Skocz do zawartości

Pielegnice [250 L]


ToR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Mam pytanie czy w akwarium takim jak moje można trzymać 3 pary pielęgnic:

1) P.Sajica

2) P.Meeka

3) P.Miodowa lub Akara błękitna lub Akara Nebieskoluska ?

+Zbrojniki niebieskie...

 

Dotychczas miałem akwaria do 100 litrów i wtedy nie było problemu bo zawsze hodowałem TYLKO jedna parę pielęgnicowatych...Jednak nie ma to jak obserwować kilka par w jednym akwarium jak, bronią rewirów, jak opiekują sie młodymi...I zawsze myślałem tak : ze jak będę miał 200 litrów to będę hodował z 5 par pielęgnic bo to przecież BARDZO doże akwarium...Jednak gdy właśnie moje marzenie się spełniło - obecnie mam 250 litrów to coś mi się wydaje ze do niego wejdą MAX 2 pary...Czy mam racje?

 

Bo można powiedzieć ze dwie pary podziela się terytorium, każda będzie miała po połowie akwarium, ewentualnie można przedzielć akwa w połowę jakimś "Kamolem" :P jak będzie z duża agresja... Czy możne wręcz przeciwnie? Dwie pary to za mało bo agresja pary dominującej (jeśli równowaga sił będzie zachwiana) rozlozy sie TYLKO na dwie ryby...? Ale jak będzie więcej par to co wtedy będzie z rewirami - czy będą one STALE czy tylko podczas okresu tarła...

Zdaje sobie sprawę ze wiele zależny od samych ryb ale w tym poście chciałem odwołać się waszego doświadczenia i poprosić o rade. Piszcie jak jest u WAS. Jeśli w 250 litrach nie będę mógł hodować tych trzech par (sajica,meeka,i dowolna z "grupy 3") to podajcie jaka musi być przynajmniej powierzchnia dna zęby było to możliwe.

 

Umieściłem też zdjęcia mojego akwa ;). Piszcie co sadzicie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Mam pytanie czy w akwarium takim jak moje można trzymać 3 pary pielęgnic:

1) P.Sajica

2) P.Meeka

3) P.Miodowa lub Akara błękitna lub Akara Nebieskoluska ?

+Zbrojniki niebieskie...

 

Umieściłem też zdjęcia mojego akwa ;). Piszcie co sadzicie :>

1. Nie ma czegoś takiego jak Akara Niebieskołuska

2. Miodowe lub Błękitne możesz spokojnie trzymać z Sajicą w swoim akwarium

3. Akwarium jak akwarium, mi akurat się nie podoba, tym bardziej, że nie lubie trzymać pielęgnic z innymi rybami typu tęczanka, pielęgniczka itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Akwarium jak akwarium, mi akurat się nie podoba, tym bardziej, że nie lubie trzymać pielęgnic z innymi rybami typu taczanka, pielęgniczka itd itd.

Powiem tak: "Nie-pielęgnice" takie jak taczanka, czy danio Malabarskie zostały dodane do obsady w celu rozładowania agresji pomiędzy pielęgnicami...bo pielęgnice musiałyby gonić siebie nawzajem jak i te pozostałe, które z reguły są szybsze niż pielęgnice. Dzieki temu nikt nikomu łusek nie stracą...;) Sajica jest spokojna - jedynie w czasie tarła zajmuje 50% akwarium...i wtedy przydają się szybkie ryby :P. U mnie Sajica dorastała razem z Akara z Maroni. Jako ze akara jest bardzo łagodna sajica tez przez to jest spokojna...Chciałem wymienić obsadę - czyli zostawić Sajice i dokupić jakieś 2 inne pary. Szczególnie zależny mi na P.Meeka. do tego jakaś trzecia nap właśnie Akara Błękitna, która tez mi się bardzo podoba..Jednak nie wiem czy moje akwarium się na to nada.

 

Pley w innym poście napisales ze spokojnie moge chodowac inne 3 pary pielegnic. Ogromnie mnie to ucieszylo! Jednak chce jednak sie upewnić i zapytac o zdanie innych.

 

Zależy mi tez aby ktoś w paru zdaniach opisał jak zachowują się trzymane ze sobą 3 i więcej par pielęgnic a szczególnie czy maja stale rewiry. Bardzo intercesja mnie takie informacje.

Play czytałem twoje posty o niebieskoluskich i piaskowych jednak czy możesz napisać trochę więcej o ich zachowaniach - jak znoszą się zebry, niebieskoluskie czy paskowe w akwarium...

 

Czy ktoś z was hodował ze sobą Sajice i Meeke? Jesli tak, to która jest bardziej agresywna..Opiszcie jak wyglądają relacje w Waszych akwariach z pielęgnicami;)...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...