Skocz do zawartości

Problem z NO3


tomaszklimek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj zrobiłem testy wody, o to wyniki:

pH - 7

KH - 3

GH - 19

NO2 - 0

NO3 - 80-140

 

mam zbiornik 240 litrów (akwa stoi 1,5 roku) , filtr tetra 1200 i 700, napowietrzanie 24H/dobę, 26 st temp. wody

Obsada: 8 skalarów, 50 neonów, 5 bocji, 2 kirysniki, ok 20 glonojadów. Nazw roślin nie pamiętam ale jest ich sporo.

 

Co mam zrobić żeby obniżyć poziom NO3 do prawidłowego poziomu. Dodam że ryby mi nie zdychają. Rośliny: jedne rosną jak szalone inne słabo, ale nie gniją ani nie marnieją. Właśnie zamówiłem instalację CO2. Zauważyłem ze jak wyłączę napowietrzanie to po 2 godzinach ryby zaczynają kręcić się przy powierzchni - skalary. Neony i glonojady są na stałych miejscach. Czy wprowadzenie CO2 nie zabije ryb?

Czekam na porady, dzielcie się swoimi doświadczeniami.

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test na NH3 kupie wieczorem, przypomniał mi się jeszcze jeden problem, mam strasznie dużo ślimaków świderków. Czy ktoś zna skuteczny sposób aby się ich pozbywać przy odmulaniu dna. Zauważyłem że jak odmulam idą one w odmulaczu do góry ale chyba odmulacz jest za długi i nie chce ich zasysać do wiadra, tylko nieliczne wpadają. Jeśli ktoś skonstruował coś co daje efekt niech da znać.

Które ryby waszym zdaniem powinienem zredukować?

 

Edit:

 

Rzeczywiście dział nie jest o obsadzie wiec, pogadajmy o innych przyczynach mojego problemu, chyba ze wszyscy twierdza ze ten problem wynika tylko z przerybionego akwarium.

PS. Bocje to 3 wspaniale i 2 modesty. Maja już ponad dwa lata tak jak kirysniki wiec nie chce sie ich pozbywać.

Czy wy wszyscy rzeczywiście macie obsady zgodne z wymogami. centymetr ryby /litr wody ???

CO2 działa od wczoraj.

 

Andrerw: trzymajmy się tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...