Skocz do zawartości

Zestawy CO2


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka :) !

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem butli CO2. Na allegro jest wiele zestawów ale jaki kupić :roll: ?

Zastanawiam się nad dwoma, a mianowicie:

http://allegro.pl/medium-profesjonalny- ... 82601.html

http://allegro.pl/zestaw-co2-basic-nowa ... 84280.html

 

Na myśleniem nad zestawem skłoniły mnie glony. Nic nie pomaga. Robiłem juz chyba ze trzy restarty, a one wciąż powracają :( . Nawet próbowałem je zagazować (nie miałem rybek ani napowietrzania tylko sama bimbrownia przez miesiąc).

 

Poradźcie mi, który zestaw jest lepszy? (ja bym był skłonny do tego pierwszego)

Słyszałem, że CO2 z butli jest po prostu lepszej jakości niż z bimbrowni i dlatego z bimbrowni za bardzo nie działa na glony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja podaje w jednym akwa z butli w drugim z bimbrowni i nie widzę różnicy pomiędzy rośnięciem glonów,,,,,

 

A co do zestawów,,, bardzo podobne,,, ten 1 wydaje mi się lepszy,,, prec zaworek,,,, i ten reduktor sam posiadam nie narzekam chodź skala tego licznika jest tak duża że się wgl nie przydaje bynajmniej przy dyfuzorze ze spiekiem (u mnie 35mm) 20mm,,,,,

 

Co do tego 2 mogę to polecić sprzedawcę sam u niego się zaopatruję,,,, ma też sklep chyba w Katowicach,,, może nie najtaniej ale 100% profesjonalnie wszystko należycie zapakowane dobry kontakt i szybka wysyłka,,, :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli opłaca się kupić jakiś zestaw CO2 czy wystarczy zwykła bimbrownia?? Lepiej roślinki rosną na bimbrowni czy na butli ??

Proszę niech ktoś się jeszcze wypowie. Czy zanim miał butlę, a jechał na bimbrowni bylo inaczej(lepiej, gorzej czy tak samo) ??

Powiedźcie mi bo jestem strasznie "napalony" na jakiś zestaw ale nie chcę zeby się okazało, że wydam tyle kaski a zadnego efektu :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej powiedz jaką pojemność będzie miał twój zbiornik . Na pewno co2 z butli

będzie lepszej jakości niż to z bimbrowni . Bimbrownia spokojnie wystarcza w małych

zbiornikach , jeśli jest on większy lepiej zakupić już butlę . Wszystko zależy od wielkości

zbiornika i pieniędzy jakie chcesz na przeznaczyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniak nie jest duży bo ledwie 54l lecz w przyszłości na pewno będzie większy :) (z resztą jest w podpisie). Więc butla przyda się na całe życie, a na pewno na jego znaczną część. Na glony podobno jest najlepsze CO2 lecz z bimbrowni nie pomaga :( , może z butli coś da. Mam otoski, krewetki amano lecz one tez zbytnio nic nie robią z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Na glony podobno jest najlepsze CO2 lecz z bimbrowni nie pomaga :( , może z butli coś da. Mam otoski, krewetki amano lecz one tez zbytnio nic nie robią z tym.

CO2 to nie złoty środek na glony :) warto wiedzieć jakie masz przyczyny powstawania glonów i go usunąć, sam stosuje CO2 z butli i ciągle szukam przyczyny powstawania glonów w swoim baniaku. Wracając do pytania Twojego co lepsze to na pewno lepsza jest butla, czystsze CO2, precyzyjnie możesz ustawić ilość podawania go do akwarium, może na początek to większy wydatek ale warty swej ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem czy widać różnice powiem że tak. Bimbrownie miałem raptem może z 2 tygodnie stale problemy z nią a to rozszczelnienie a to małe ciśnienie stale coś dlatego założyłem, wysokie ciśnienie. Kupiłem używany zestaw na 250 zł w idealnym stanie tylko musiałem sobie dokupić wężyki PU i dyfuzor ( koszt raptem 30 zł). Butla jak nie ma legalizacji to nabiją ją i tak chyba że by była z 20 kg to by nie nabili. Lepiej mi się wydaje poczekać na allegro pojawią się jakiej używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może przed butlą miałeś bimbrownie?? Jeżeli tak to czy widzisz jakieś różnice w rozwoju roślin...??

 

A może ktoś inny był w takiej sytuacji?? Jezeli tak to proszę o odpowiedz :) .

Ja miałem najpierw bimbrownie potem butle, czy rośliny rosną szybciej? ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć choć może ciut szybciej rosną lecza nie aż tak zauważalnie, na pewno na plus jest sama obsługa butli odkręcasz ustawiasz ilość bąbli do tego elektrozawór + wyłącznik czasowy i masz spokój na długi czas, warunki w baniaku też przez to stabilniejsze, sam gaz jest czystszy niż z bimbrowni. Jak dla mnie po okresie dwóch miesięcy stosowania butli widzę same plusy i jak tylko ktoś myśli nad stosowaniem CO2 staram się go do tego przekonać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie tworzyć niepotrzebnie nowego wątku :

 

Jakie są dobuszczalne graniczne temperatury pracy butli z reduktorem - lub inaczej - czy butla może stać na balkonie ?(zakładając , że bedzie osłonięta przed słońcem)

Czy ujemna temperatura może wpływać negatywnie jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...