Skocz do zawartości

Kubełek


Szpenio78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nosze zie z zamiarem zmiany filtra w moim akwa ktore ma 95l i w nim na ta chwile jest ELITE jet-flo 100.

Ten filtr byl w standarcie razem z akwa wiec prosze sie nie smiac :P

 

Mysle o kubelku http://www.zooplus.pl/shop/rybki/filtry ... 13080#more

 

Mysle tez o kupnie 2giego akwa o pojemnosci miedzy 300 a 400l wiec bym jak cos przeniosl kubelek do tego wiekszego akwa.

Tak ze kubelek musi byc juz przystosowany do baniaka ktory zakupie

 

Prosze doradzic jaki filtr bylby najlepszy

Z gory dziekuje

 

Ps

Mile widziane linki do filtrow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle o kubelku http://www.zooplus.pl/shop/rybki/filtry ... 13080#more

 

Mysle tez o kupnie 2giego akwa o pojemnosci miedzy 300 a 400l wiec bym jak cos przeniosl kubelek do tego wiekszego akwa.

Tak ze kubelek musi byc juz przystosowany do baniaka ktory zakupie

Wdeług mnie za mały by był do akwa 300/400l

 

 

Zobacz JBL 1500 on jest do akwa chyba 600l max czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpenio mam ten filtr i jest cienki jak to co ma kobieta węża :)

Ale w sumie za tą kasę nie ma co za dużo wymagać, tylko nie słuchaj tych ludzi zachwycających się eheimami jakby to było nie wiadomo jakie cudo.

 

Jak chcesz ten kubeł przekładać do większego baniaka to ABSOLUTNIE go nie kupuj, bo nie da rady, on jest taki w sam raz na takie baniaki jak my mamy, max 150l, a na pudełku pisze o 350l ale to ściema.

 

Druga rzecz to cisza, jest cichy, ale nie wierz nikomu kto ci napisze, że go nie słychać, bo chyba myje uszy zalewajką.

Jeśli zamkniesz go w szafce pod baniakiem to faktycznie wtedy nie będzie go słychać.

 

Ja mam jakieś problemy ze szczelnością i co jakiś czas pierdnie powietrzem do baniaka jak filtr z napowietrzaniem, ale to raz na jakiś czas.

 

Pewnie zaraz 100 osób napisze, że bredzę, mimo że tego filtra nie mają, ale nie jest to filtr na wyrost i tak jak piszesz że chcesz mieć 200-300l to musisz wziąć wyższą opcję. Ja też go kupowałem "na wyrost" i okazało się, że filtr też trzeba będzie zmienić.

 

Mam takie samo akwa jak ty (95l) i filtr idzie na MAX, musiałem tylko minimalnie rozwiercić dziurki deszczowni żeby złagodzić strumień i jest w sam raz na 95l.

 

Aha, o za krótkich przewodach, braku kolanka czy czegokolwiek do mądrego i sensownego zamontowania deszczowni przeczytasz na każdym innym forum. Deszczownia jest za długa na nasz baniak, dlatego ja zastosowałem tą z Jet-Flo 100 (który ty też masz) podpinając ja kawałkiem węża z zestawu, no i rozwierciłem lekko dziurki.

 

Bierz większy jak zmieniasz wkrótce baniak.

 

Aha - to mój pierwszy kubełek, na forach pieją że to rewelacja. Jak EHEIM to rewelacja to ja nie chcę widzieć konkurencji :lol: to musi być tragedia.

Po drugie przy tych cenach nic tylko brać EHEIMA a nie oszczędzać kilku groszy, a potem się wpieniać,

bo jednak EHEIM ma rewelacyjne rozwiązania jeśli idzie o czyszczenie, odpinanie węży itd - czyścisz filtr 5 minut, a nie pół dnia jak w innych markach.

 

Jedynie weź 2078 zamiast 2073.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpenio mam ten filtr i jest cienki jak to co ma kobieta węża :)

Ale w sumie za tą kasę nie ma co za dużo wymagać, tylko nie słuchaj tych ludzi zachwycających się eheimami jakby to było nie wiadomo jakie cudo.

 

Mam 3 cuda. Może bym i uwierzył gdybym miał jednego ale każdy z moich eheimów jest niezawodny i nigdy nic się z nimi nie działo

Jeden nawet pracował na sucho przez pół dnia i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jajco kogo obchodzi co tam odpalaliście na sucho i co się stało :lol: Toż to offtop. Gdzie jest moderator?

 

Ja bym się wstrzymał na twoim miejscu Szpenio bo i tak za chwilę kupisz duży baniak,

 

a wtedy od razu Eheima 2078 bierz http://www.zooplus.ie/shop/fish/filters ... eim/146555

i masz full wypas.

O zaletach eheimów serii 3 przeczytasz na stu stronach w Google więc nie ma sensu tego tu przepisywać,

a do tego 95 jesli będziesz go dalej używał to bym 2073 brał, teoretycznie filtruje całość baniaka 11 razy na godzinę, więc wydajność satysfakcjonująca.

 

W serii III faktycznie ten pre-filtr sporo daje, bo wyłapuje cały muł i inny syf, przez co wystarczy że wypłukasz tą część i filtr znowu gotowy do pracy.

 

Inne marki to sam spójrz, jakieś dokręcane węże, a w eheimie 3 masz jeden pstryk i przewody odłączone.

Eheim = Sprite

Reszta = Pragnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, doszedlem do wniosku ze czy tak czy tak to potrzebuje drugi filtr do mojego 95akwa i pomyslalem o kaskadzie.

Nie bede poki co kupowal kubelka bo nawet jak juz bede mial to 2gie akwa to kubelek bedzie potrzebny a to akwa znowu zostanie bez filtra.

 

Mozecie mi doradzic jakas kaskade???

 

Jak tak dalej pojdzie to ciagle bede sie zastanawial nad 2gim filtrem :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...