Skocz do zawartości

112 l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolejne pytanie:

 

zakladamy ze przynioslem ryby ze skalepu i co dalej

 

wpusczac je z rana wieczorem przy zgaszonym swietle

 

za jaki czas nakarmic

 

kiedy mozge wpuscic inny gatunek

 

po ile sztuk wpusczac

 

Moja obsada to 15-20 neonow inessa

 

kiryskow 6-7

 

otoski 3 -5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie byloby miec akwarium do kwarantanny dla nowo nabytych rybek ale niestety niewiele osob moze sobie na to pozwolic. Jesli nie masz takiego szpitalika to:

wpusczac je z rana wieczorem przy zgaszonym swietle

Wkladasz worek z rybami do akwarium. Niech sobie plywa z 10 minut po powierzchni. Po tym czasie nalewasz troche wody z akwa do worka i znowu zostawiasz na 10 minut. Ja czynnosc dolewania wody powtarzam 3 razy czyli aklimatyzacja rybek trwa kolo 40 minut. Wpuszczam rybki przy zgaszonym swietle z powodu brzanek, ktore ze zbyt duza ciekawoscia traktuja kazdego nowego kolege.

za jaki czas nakarmic

Najlepiej na drugi dzien. Nie wiadomo kiedy i jak rybki byly karmione w zoologicznym.

Ja karmie kolejnego dnia pokarmem nasaczonym w witaminach dla ryb.

kiedy mozge wpuscic inny gatunek

Obserwuj rybki. Daj im z 5-7 dni. W tym czasie jesli mialy by przeniesc do ciebie jakas chorobe powinna sie ona ujawnic. Jesli rybki zachowuja sie w porzadku - nie plywaja przy lustrze wody badz dnie, nie plywaja glowa w dol, nie ocieraja sie o przedmioty, maja apetyt, nie maja zadnych zmian na ciele (wysypka, rany, zbielenia, włoski, meszek, zaczerwienienia itp), nie puchna, nie odstaja im luski itp itd to mozna wpuszczak kolejne.

Najlepiej kupowac ryby w 3 partiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkladasz worek z rybami do akwarium. Niech sobie plywa z 10 minut po powierzchni.

No tak ale w sklepie dostane worek zawiązany u góry to trzeba go chyba rozwiazac zeby sie nie podusily no i jak wsadze rozwiązany to one same wyplyna

 

I chyba bedzie zmiana planów co do obsady

 

Poprosze o propozycje na obsade do 112 dla zyworódek (ponoc pasuja do wody twardej z wodociagów miejskich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkladasz worek z rybami do akwarium. Niech sobie plywa z 10 minut po powierzchni. Po tym czasie nalewasz troche wody z akwa do worka i znowu zostawiasz na 10 minut. Ja czynnosc dolewania wody powtarzam 3 razy czyli aklimatyzacja rybek trwa kolo 40 minut.

Tak samo napisalam - mieszanie wody pomaga w aklimatyzacji, nie powoduje szoku. Z tym sitkiem to tez dobra rada - po co wlewac obca wode do akwarium prawda?

Jeszcze sie wszystkiego nauczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz chyba ostateczna wersje mojej obsady:

 

razbora klinowa 6 szt

kirysek(lamparci albo panda) 6 szt

mieczyk 3 szt

molinezja 3szt

gupik pawie oczko 3 szt

otosek 5 szt

 

TAm gdzie 3 szt to 1 samiec + 2 samice

 

Jesli cos nie tak to prosze o komentarze. Moze jakies zmainy?

ja bym jednak co do tych gupików miał zastrzeżenia, jak będziesz miał tylko tyle po pewnym czasie zacznie się kazirodztwo, i będziesz miał w akwa mutanty, według mnie gupik to jedna z trudniejszych ryb właśnie z tego powodu, musisz często wymieniać rybki z innymi akwarystami/sklepem aby do tego nie dopuścić! Potem będą Ci w akwa pływać gupiki z kręgosłupem "złamanym" w połowie. Ale jak bardzo chcesz gupiki to kup sobie same samce i po problemie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do tych gupikow to sie zastanawiam od dluzszego czasu bo wiem ze sie mnoza na potege wiec raczej ich nie bedzie No moze kiedys Wiec chyba bedezie tak:

 

razbora klinowa 8 - 10 szt

molinezja 3 szt

mieczyk 3 szt

kiryski 6 - 8 szt

otosek 6 szt

tak ta obsada mi bardziej pasuje :)

Jasne, ze sie mnoza. Sama mam molinezje i tez co jakis czas nowe sie rodza. Ale nie odlawiam ich. Naturalna selekcja roci swoje. Jak byly 3 tak do tej pory sa 3. Mozesz oczywiscie zrezygnowac z gupikow na rzecz jeszcze jednego mieczyka i molinezji

I rób dokładnie tak jak mówi nirvania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od kiryskow. To troszke strachliwe rybki - niech sie pierwsze zadomowia. Otoski wpusc na sam koniec jak akwarium postoi z miesiac. Otoski sa bardzo wrazliwe na zmiany parametrow wody i trzeba z nimi uwazac. Zrob 3 partie:

- poniedzialek - kiryski

- piatek - razbory

- wtorek - mieczyki i molinezje

A gdy zobaczysz, ze ta obsada czuje sie dobrze i wszystko jest ok mozesz pwuszczac otoski - tak jak mowilam gdy akwarium juz z miesiac postoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...