Jump to content

Pierwotniaki !!! Prosze o pilną pomoc


djkris1992
 Share

Recommended Posts

:help: Witam. Jestem nowy na tym forum i nie mam za długo akwarium, coś ok. pól roku.

Wcześniej miałem akwarium 25 l i wszystko było ok. Zmieniałem wodę w nim raz na 3 miesiące i nic się nie działo. Miałem tylko ospę którą zwalczyłem preparatem Zoolek-Zieleń. Zakupiłem akwa 120l. Kamienie jakie mam były wyparzane tak jak kamyczki i piasek, lecz piasek jest z jakiegoś stawu, lecz myślę, że to nie jest problem tworzenia się pierwotniaków. Co prawda piasek jest ze stawu ale był gotowany 30 min więc bakterie powinny zniknąć. Filtr w akwarium mam Aquael Fan3 a grzałkę 25w ale temp. w akwa jest 25 stopni, taką jak chciałem, jedyny minus to to, że grzałka się nie wyłącza. Wiem, że jest ona za_mała, w najbliższym czasie zmieniam ją. Przy pierwszym zalewaniu zbiornika woda odstała ok 3 dni, lecz ostatnio musiałem zrobić restart bo prepatar Crystal firmy TRopical nie pomów ogóle a pierwotniaki i mętna woda jak mleko dalej była. Ostatnio zrobiłem restart akwa. Po odstaniu wody wraz z wyparzonymi kamieniami, piaskiem i zasadzonymi roślinami akwarium odstało 4 dni po czym wpuściłem rybki. Było to w środę 06.10.2010. Wczoraj czyli 09.10 zaobserwowałem znowu atak pierwotniaków i już nie wiem co zrobić. :help::help::roll:

 

Proszę o pilną pomoc bo z tego co wiem to te pierwotniaki zaklejają skrzela ryb i one zdychają.

 

Ps. mam w akwarium 1 Lwia główka, 4 mieczyki, 4 skalary 3 molinezje, 3 danio malabarskie, 1 samica gupika ,1 samica bojownika, 2 glonojady, jeden 11_cm dorosły i jeden malutki ok 2 cm .

 

red eye: Chyba nie muszę tłumaczyć za co dostajesz ostrzeżenie...

Link to comment
Share on other sites

Ryby musisz karmić bardzo ale to bardzo oszczędnie a nawet jeśli są to duże ryby i były poprzednio dobrze odzywiane to możesz nawet przez 3-4 dni w ogóle ich nie karmić.Rybciom post nie zaszkodzi a pierwotniakom powinien.

Link to comment
Share on other sites

Dorosłe,dobrze odżywione ryby bez uszczerbku na zdrowiu wytrzymają do tygodnia a duże gatunki nawet dłużej bez jedzenia. Sama sprawdziłam co prawda w trakcie walki z krasnorostami, nawet podrostki gupików przeżyły w dobrej kondycji ok. 10 dni. :)

Link to comment
Share on other sites

:D;) wiem co jest juz dobrym sposobem na pierwotniaki mi pomogło w 100% Jest to preparat healthosan firmy Tropical dostępny w każdym sklepie zoologicznym prawie ;) moje rybki są karmione normalnie cały czas uodporniły się na pierwotniaki i same pierwotniaki z szyby znikają preparat ten ma też właściwości chroni ryby przed niebezpiecznymi patogenami, między innymi bakteriami, pierwotniakami i grzybami. Ułatwia regenerację uszkodzonego naskórka i postrzępionych płetw. Skutecznie chroni ikrę i wylęg delikatnych gatunków ryb.

 

Ps. Naprawdę polecam !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...