Skocz do zawartości

112 ogólne - filtracja


mandy29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam używane akwarium 112 l z dwoma filtrami. Na razie działa kaskada Aquaella FZN-1 z wkładem z gąbki. Wiem, że jest to za mało. Drugi filtr to wewnętrzny Fan2. Jest on niestety niekompletny (kopułka, wieszak, kierownica, przyssawki).

 

Czy jak uda mi mi się go skompletować mogę go dodać do akwarium z wkładem gąbkowym a FZN-1 przekształcić na biologiczny? Czy wtedy nie będzie zbyt silnego prądu wody w akwarium? Jakie wtedy wkłady zastosować do FZN-1?

 

Ps: w zestawie dostałam też napowietrzacz... Czy też powinno się go używać, czy wystarczy sam ruch tafli wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Twoje akwarium oceniam wysoko i w związku z tym mam prośbę;

-nie "zaśmiecaj sobie"zbiornika żadnym wewnętrznym filtrem,

A jeżeli chodzi o dodatkowy filtr,to kup sobie jakiś mały porządny kubełek.

Kaskada wytworzy ruch wody na powierzchni,a kubełkowy z odpowiednim wylotem wytworzy dodatkowo cyrkulację.Czasami dla lepszego "wymieszania"włącz napowietrzacz na parę minut.

Skąd to wiem ?

Z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam jeszcze FLUVAL-a 403,jest to już "dziadek"(ponad 10 nienagannej pracy),zaletą jego niezawodności jest z pewnością fakt,iż jest on oryginalny i nie ma nic wspólnego z produkcja w Chińskiej Rep.Lud.

Ale do rzeczy-obecnie rynek zawalony jest firmą EHEIM,i myślę,że taki z wydajnością przekraczającą kilka o "parę" litrów litraż Twojego akwarium starczy w zupełności.

Wybierz sama,ale jak zauważyłem,to 200 PLN by w zupełności wystarczyło na zakup czegoś odpowiedniego.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile masz pieniędzy do wydania. Polecałbym Unimaxa 250 http://allegro.pl/unimax-250-gratisy-zestaw-roslin-w-wa-galaxi-i1244525692.html, ale jak by był za drogi to coś z chińszczyzny HW-302 http://allegro.pl/filtr-hw-302-1000l-h-100-300l-promocja-super-cena-i1253582698.html - ale osobiście jestem za Unimaxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te strony które podałem to były pierwsze strony jakie wyrzuciła mi wyszukiwarka do podanych modeli. Nie czytałem treści ogłoszeń, ani nie zastanawiałem się czy cena jest korzystna u tych sprzedawców.

 

Nie wiem o jakich bajerach mówisz. Wydawało mi się że są to normalne filtry kanistrowe.

 

Co do UV to nie widzę żeby którykolwiek miał ją w zestawie, chyba że coś przegapiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...obejrzałam linki. Z techniką jestem na bakier, ale trochę dziwne wydaje mi się żeby dawać filtr do 112l przeznaczony do pojemności aż 250l. To co ci co mają 250l muszą dawać do 400l??? Chyba, że producenci oznaczają wydajności każdy jak chce...

 

Zależałoby mi, żeby wykorzystać to co już mam czyli FZN-1 i FAN2. Przecież ktoś już to wykorzystywał, tylko nie wiem czy to właściwe rozwiązanie... Nie chcę za bardzo inwestować w to akwarium, bo powoli zbieram pieniążki na 300 może nawet 400l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za dużo tam bajerów,zauważyłem nawet lampę UV.

A jeżeli w "czymś"jest czegoś za dużo "tzw.3 w jednym",to zawodność sprzętu jest wysoka.

Szkoda siana,lampa UV jeżeli już ma być to proponuję oddzielny zakup.

Bardzo ciekawa myśl, zapiszę ją na ścianie jako bzdurę tygodnia. A wracając do tematu.

Unimax-250, może, ale nie musi mieć dodatkowego sprzętu w który można go doposażyć. Sam kilka postów wyżej napisałeś że po co zaśmiecać baniak wewnętrznym filtrem. A po co go zaśmiecać grzałką skoro można ją wsadzić od razu do kubełka. Z UV tak samo, po co przecinać węże i wtykać między nie sterylizator, przecież każde dodatkowe złącze to potencjalny przeciek :P. I co uważasz za bajer w tym filtrze; cztery kosze z rączkami na media, regulację przepływu, pojemność, odpinaną głowicę z wężami a może pompkę do zalewania. Zanim coś skrytykujesz to najpierw o tym poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...