Skocz do zawartości

Zielenice czy krasnorosty


casti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały poblem wiec tak na bazaltowym podłożu co niektore kamyczki sa zielone, na szybie także tego nei brakuje (zielony nalot) + http://img716.imageshack.us/i/03102010768.jpg/ takie coś na (bakopie, nurzanicu, i tej roślinki ze zdjęcia nie ogarniam ;) ) wiec to są zielenice czy krasnorosty czy wszystko razem ;/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak czy spory to nie wiem bo jedynie był na tej roślince + nurzanicu ale małe ilości i na całe szczescie go nie przybywa.A bacopa zaczeła wypuszczac nawet nowe listki

Krasnale i zielenica sam sobie zafundowałem z powodu iz przez wakacje mało sie swoim akwarium zajmował taki no "szał" po szkolny ^^. Filtracje mam słaba obliczyłem ze wynosi on 120l/h, a moj baniak to 54l, oświetlenie w czasie wakacji tez było przesadzone, raz od 8 do 1 ( w nocy) sie swieciło a raz wcale, a to tak mam 15w roslinna + 8w zwykła z castoramy ale od srody dojdzie nowa tropical red lub fresh water, podłoze bazalt takze zaniedbałem raz na 3 tygodnie to chyba robiłem odmulanie, testy przyjdą mi jutro wiec uzupełnie luke.

Moje nawozy to:

Multimineral dla rybek jak i roślin, Potas ale sie skończył dlatego zakupiłem sera florena i czekam do nastepnej podmiany, oraz toxivec ktory ponoc zbija no3 jak i inne związki, takze jest dozowane CO2 2-4 bąbelki /s.

Zmiany bo sie wkur*** widzac stan swojego akwarium i wziołem sie do roboty:

Nowy filtr AquaEL fzn 2 + dokupienie ceramiki lub kermazytu do filtra cyz jak to sie zwie.

Odmulanie raz na tydzien a jesli widze nadmiar kupek to i 2x w tygodniu

Podmiany wody teraz intensywne raz na tydzien 30-40%

Dokupiłem dość sporą paproć

Oraz poluje na kogos kto ma do oddania nadmiar lub ze scinki szybko rosnące roślinki.

Wczoraj usunołem znaczna czesc krasnali z roslinki pokazanej na zdjeciach oraz wyczysciłem tylnia szybe bo była troszke naciapana glonami.

Aha testy tak czy siak musze kupic bo chciałbym miec kakdu 1+2 dlatego potrzebuje ich by stworzyc im jak najlepsze warunki w wodze ;) + małe stadko krewetek 5 szt.

 

Edit: Parametry wody

NO3:25 - 30

NO2:0

GH:16

KH:10

PH:7,6 - 8

Cl2:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...