Skocz do zawartości

Zbrojnik i jego klebek welny


peter1979
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jednego zbrojnika w 63 litrowym baniaku,jest strasznie leniwy,siedzi tylko na takim tam sobie posagu i tylko wieczorami sie ruszy na jakies 2-3 godziny.No a tak sra ze w ciagu tygodnia to z 2 klebki welny bym chyba nakrecil.Wode zmieniam nie co tydzien tylko co 5 dzien bo mi filterek by sie chyba zapchal.Czy to normalne?czy z nim jest cos nie tak?Len do potegi.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego zbrojnika w 63 litrowym baniaku

Czyli hodujesz go w zbyt małym akwarium.

jest strasznie leniwy

No to nie są ryby które sobie pływają ciągle tam i z powrotem jak gupiki. Jeśli mają kryjówki to w nich siedzą

Z moich doświadczeń dorosłe zbrojniki są najbardziej aktywne w nocy.

siedzi tylko na takim tam sobie posagu i tylko wieczorami sie ruszy na jakies 2-3 godziny.

 

Posągu w akwarium być nie powinno...

No a tak sra ze w ciagu tygodnia to z 2 klebki welny bym chyba nakrecil.

 

Można to było ładniej ubrać w słowa... zbrojniki brudzą, taka ich natura. Chyba że odchody są bardzo bardzo długie, to może być zły sygnał. Czym go karmisz?

Wode zmieniam nie co tydzien tylko co 5 dzien bo mi filterek by sie chyba zapchal.Czy to normalne?czy z nim jest cos nie tak?

Tak dla ścisłości, wodę pozmieniamy w ilości ok 20%, a nie zmieniamy. Pewnie to literówka, ale piszę żeby nie było. ;)

Len do potegi.!!!

Z akwarysty, bo kupił rybę, a nie poczytał o jej wymaganiach. ;)

Zbrojniki [niebieskie, domyślam się, tzn. mam nadzieję że to taki gatunek a nie jeszcze większy], rosną za duże jak na ten litraż. Powinieneś mu znaleźć większy dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha,ale fajne odpowiedzi,trzymam go w 63l baniaku karmie go ALGAE WAFERS firmy KING BRITISH(produkt angielski gdyz mieszkam w Belfascie)czasami dostanie tez ogorka(z ksiazki kucharskiej)http://klub.chip.pl/akwaria/akk/s_kk.html

Co do posagu to go chyba raczej lubi skoro tam siedzi.A prawda jest ze w nocy jest aktywny.Nie jest duzy bo am tylko narazie 4,5cm.Pozniej idzie do kolegi akwa bo ma 200l.Aha i wode podmieniam,nie zmieniam ze bysmy sie dobrze zrozumieli.Zawsze czytam na stronkach o o rybkach przed kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz takie podejście to zamykam.

Rybka wcale nie jest trzymana w dobrych warunkach, świadczy o tym zarówno litraż - jak i umieszczanie w akwarium sztucznych nienaturalnych ozdób.

W złych warunkach trzymasz także molinezje i kiryska.

Prawdopodobnie nie wiesz do jakich rozmiarów dorastają te ryby [i że do takiego akwarium absolutnie się nie nadają], ani tego że kiryski są stadne.

Co do planów hodowania welonów w 63l... bez komentarza, szkoda ryb.

Nie, to nie czepianie się - tylko dobre rady i zwracanie uwagi na podstawowe błędy.

 

Odpowiedź zarówno jak chodzi o ruchliwość, jak i odchody uzyskałeś, więc nie wiem z czym problem.

 

wszyscy sie schowali a moderator cwaniakowal i sie juz nieodzywa.Dzieki za pomoc.

Odpowiem cytatem.

Denerwuje mnie głupota ludzi, bo tutaj nie ma supportu Microsoftu, Nvidii czy Appla i ty nie płacisz za to, żebyś dostał pomoc, więc nie masz prawa jej oczekiwać - jedyne co możesz zrobić, to zacisnąć zęby i liczyć, że ktoś się zlituje, wystuka coś w klawisze i że będzie znał odpowiedź na twoje pytanie. Forum jest po to, żeby pomagać innym, ale nikt tu nie ma obowiązku tego robić. Ludzie robią to z altruistycznych pobudek. Więc troszkę respectu i wszyscy będziemy szczęśliwsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...