Skocz do zawartości

Wiercenie w szkle


bigkris
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi mąż nie wiercił otworów tylko na brzegu szyby tam gdzie mają wystawać rurki wyciął mi na całej długości takie esy floresy, przy bocznej szybie. Musisz zacząć cięcie szkła od samego brzegu do końca bo inaczej nic nie wyjdzie.Ja mam 3 szyby na akwa 1 ma esy floresy,a dwie mają obcięty 1 narożnik co tworzy półokrąg do karmienia.Szyby leżą u mnie na listwach wzmacniających w akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega pare lat temu wiercil dziurę w akwa ale przed sklejeniem. Akwarium pozniej było zabudowane. Zajechał 2 szyby :D ale dopiął swego. Wiertło do metalu delikatnie spilował, tak żeby nie bylo zakonczone na ostro i polewal je olejem samochodowym. Wyszła mu idealna dziura za 3 razem. Także ryzykowne rozwiazanie. Zapytaj szklarza jak to najlepiej zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są specjalne wiertła do szkła diamentowe ,ja takie mam i już nim wierciłem ,kupiłem w castoramie

Dokładnie, są do tego celu wiertła. Osobiście polecam wiertełka renomowanych firm. Musisz pamiętać, że przy wierceniu w szkle musi być zapewniona sztywność materiału(tzn. żeby nie uginał się pod wpływem nacisku wiertła), nie za wysokie obroty ( wg powiedzenia "każda kropla skałę żłobi") to zapobiegnie odpryskom zwłaszcza, że ma to być jak zrozumiałem szczelne przejście. Co do chłodzenia są dwie szkoły, jedna zaleca druga nie, w tym temacie nie mam zdania ale wykonując takie otwory zawsze chłodziłem wodą. Idealnym rozwiązaniem byłoby gdybyś mógł wywiercić ten otwór mając wiertarkę w uchwycie stołowym, to zapewni przynajmniej pionowe prowadzenie wiertła, a i docisk w miarę jednostajny.

Się rozpisałem . . . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...