Skocz do zawartości

Eheim 2224 problem z wydajnością i ciekawa zagadka w oznacze


Marshall7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie co do filtra eheim 2224. Wg wszystkich danych w internecie ma on przepływ 700 l. Na naklejce na filtrze mam naklejkę z danymi - czyli model i przepływ - 500 l :/ Czy ktoś wie o co tutaj chodzi ???

 

Mam go w akwa 240 litrów i odnoszę wrażenie że kompletnie sobie nie radzi... Wydaje mi się że woda która wypływa z niego powinna lecieć znacznie szybciej - ma ktoś pomysł dlaczego moze tak być ??? Woda leci mi z taką prędkością jak kiedyś (jakieś 20 kat temu) przy szklanym filtrze zewnętrznym w akwa 60 l :/ Węże nowe, filtr uruchomiony jakieś 3 tyg temu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki :)

już jedną rzecz mi wyjaśniłeś :)

 

Edit:

 

Już sie poprawiło. Przyczyny znalazłem 2. W dolnym koszu miałem bardzo zbitą watę tą poli...cośtam :) W tym akwa nigdy nie było kubełka więc był strasznie zamulony i wszystko osadziło się na samym dole tej waty. A że była zbita to na dole był sam muł i nie przepuszczał wody już tak jak powinien. Więc pierwsza przyczyna - zbyt dużo waty na jeden kosz i ten syf nie rozkładał się na całej warstwie tylko na samym dole - dalej nie dopływał, druga przyczyna to po prostu zamulone akwa i kubełek nie uciągnął syfu jaki tam już był...

 

Przynajmniej tak sobie to tłumaczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą skończyłem walkę z małą wydajnością tegoż filtra.

Myślałem, że magnes na wiatraczku się rozmagnesował, bo wszystko inne wydawało się nie być przyczyną małej wydajności.

No i okazało się, że mnie się wydawało. :)

Węże, które na oko i po podświetleniu latarką nie były tak bardzo brudne, były wręcz zasyfione!

Dno w wannie miałem brunatne. Tyle tego było.

Nie wierzyłem, że przeczyszczenie - wydawałoby się - w miarę czystych węży poskutkuje i już byłem przygotowany na pójście do zoologa i kupienie JBL e1500 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z tymi danymi katalogowymi to bym tak ostrożnie żaglował Maja_dm.

 

Mam dwa filtry Eheima 2224 i jeden z modeli ma wydajność 700l a drugi 500l / h.

Prawda jest taka że żaden z nich nie ma takiej wydajności. No chyba ze sprawdzany był woda destylowana w laboratorium.

Nie ma znaczenia oznaczenie czy 700 czy 500 l. Wydajność mają taką samą. Można się pokusić o poszukanie na internecie większego wirnika, To faktycznie może poprawić wydajnosc. W każdym razie oryginalnie dodane są identyczne głowice, a co za tym idzie maja taka sama wydajność...

 

Oczywiście to tylko moje uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...