Skocz do zawartości

[200l] pierwsza Azja D.J.a


D.J.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatecznie ma być Azja, właściwie gatunki azjatyckie są.

 

Sprzęt:

Filtr zewnętrzny JBL e900 z deszczownią

grzałka JBL 300W

oświetlenie standardowe w pokrywie czyli 2x30W

 

Podłoże: ziemia ogrodowa i na to żwirek.

 

Domownicy:

4 kosiarki

brzanki sumatrzańskie 11 sztuk. Niedługo będzie więcej, gdzies około 20-25, bo w zoologicznym zamówiłem ale do mojego przyjazdu kilka sztuk nie doczekało.

brzanki albinosy (mnie sie akurat srednio podobają i będą do oddania).

 

Na dno niedługo kilka piskorków. Myśle też nad gurami ale wiem, że do końca nie jest to dla nich bezpieczne ;-)

 

 

 

Zdjęcia robione telefonem, bo aparat w naprawie.

Wszelkie słowa krytyki mile widziane. wiem, że dla niektórych nie ma co oglądać ale od czegoś trzeba zacząć w końcu. Aranżacja mi ise nie podoba, musze pomyslec nad innym układem roslin i na pewno nad zwiekszeniem ich ilości.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody doleje, spokojnie. To nie celowo tak mało tylko podczas podmiany spuściłem a odstana mi brat podwędził no i musiałem czekać znów 24h.

 

Zdjęcia będa jak przyjdzie aparat.

O Cryptocorynie wiem, mysle też co azjatyckiego mozna dac na pierwszy plan, cos niskiego niby trawka niby mech.

 

Ze zwierzątek doszły wczoraj piskorki, na razie 3 sztuki, tylko tyle mieli. No i słuzba porządkowa czyli Helenki (niekoniecznie Azja ale będa dopóki ślimaczki nie znikną). wsysaja aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zostało kilka dni temu zmienione oświetlenie. Oryginalne zostało częściowo zdemontowane, w miejsce tego z tyłu PHILIPS aquarelle 10000K 39W, z przodu PHILIPS 865 39W a na środku na razie nieuzywana swietlówka ze starego zestawu.

 

Obsada na razie stara. Roslinki w trakcie poszukiwań i zakupu. W związku z praca w ciągu dnia troche wolniej to idzie ;-) Ale akwarystyka to cierpliwośc więc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

więc nie ma aktualki. Jedynie co to z opisu Cryptokoryny doszły, Hygrophile by zasiedlic więcej dna.

 

Pojawił się problem po zmianie oświetlenia się nasilił a mainowicie glony. Swietlowki wymieniane jak sztuka akzała jednak co tydzien wyjmuje spore ilosci nitek i zeskrobuje choc nielatwo zielenice z szyb. Okrzemki małe ilości juz teraz. Przedtem były a zielenic nie było.

 

Co poczyniłem? Odmulone dno, cotygodniowe podmiany wody 25% wyczyszczone węże do filtra, zwiększony przepływ na maksa. Rybek nie przekarmiam, ze zgaszonym światłem próbowałem jednak niewiele dało.

Podaję K2SO4, MgSO4, bo zauważyłem niedobory. Tyle.

 

Macie jakies propozycje jak radzic dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mały update. Brak czasu uniemozliwił wcześniej. więc tak. Był mały problem z glonami po zmianie oświetlenia. Dozowanie easy carbo mało dało. więc kupiłem limnobium by ograniczyc światło dochodzące do dolnych partii akwa. pomogło i po tygodniu już była widoczna zmiana. Teraz ograniczam powierzchnie przykrywana przez Limnobium by go całkowicie wyeliminowac choć nie wiem, bo mimo iż nie azjatycki gatunek zdążyłem go polubić. No może poza szybkościa wzrostu, bo rośnie ekspresowo.

 

Niedługo planowana przycinka Hygrophili, bo juz ciut za wysoka. Cryptokoryn kilka małych z tyłu, baaaaaardzo wolno rosną. Z boku widać także Cryptokoryny i również wolno strasznie n oale maja to do siebie ;) Jak Crypto bedąwiększe planowana zmiana delikatna aranżacji. Limnophila rosnie szybko. Jedynie co to gubi liście na dole i jest brzydka no ale to jest normalka, bo światło nie dochodzi tam i dlatego bede ją trzymał na niedużej wysokości choć ma pracować jako tło.

 

Co do zwierzątek. Brzanki są to bardzo żywiołowe rybki. Uwielbiam na nie patrzeć jak sie gonia i biją. Jedyne w swoim rodzaju. Planowane zwiększenie obsady o jakieś 10 sztuk może. Widoczne czerwone ślady na niektórych okazach (w sumie na 3) sa juz od kiedy je mam. Były źle transportowane do sklepu i powstały takie krwiaki. Miały być wyrzucone ale wziąłem je i maja się dobrze:) Do tego krewetki Red cherry chyba ale na razie nie ma w okolicy w dobrej cenie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Opinie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...