Skocz do zawartości

30L 3 dni temu załozylem > Rybki bardzos slabe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zalozylem akwarium 30l mam roslinki ozdobe. Roslinki wpusilem do akwarium po jednym dniu. Po 24h(rano) zdechla mi jedna brzanka, wieczorem bardzo slaby zrobil sie mieczyk i bardzo stracil kolor molinezeje stoja w miejscu i nie chca sie ruszac podobnie jak mieczyk. Jeden gupik co chwile robi sobie przerwe i odwraca sie na bok. Co sie dzieje z rybkami? Jestem poczatkujacym akwarystom i chce temu zapobiec. Rybki wygladaja jak by brakowalo im sil. Chowaja sie gdzies. BARDZO PROSZE O POMOC. ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak masz kogos znajomego z akwarium oddaj rybki na przechowanie i zajmij sie zbiornikiem, żeby dojrzalo bo bedziesz mial ten sam problem caly czas. Jesli rybki sa w takim stanie jak mowisz to nie lej rzadnej chemii, to je wykonczy.

EDIT:

 

Poczytaj tutaj troche: http://www.superakwarium.pl/poradnik-ak ... -id14.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden dzień to stanowczo zamało, w książkach radzą aby akwarium z całyam osprzętem funkcjonowoło 2 -3 tygodnie, ten czas jest potrzebny na wytworzenie się "pożytecznych" bakterii. woda też musi być odpowiednio natleniona i odstana, poza tym proponuje sprawdzić ph, sa do tego preparaty dostepne w sklepach zoologicznych ok. 10 zl. oraz radzę usunąć muszlę gdyż w akwarium slodkowodnym nie powinno być przedmiotów "morskich" gdyż zmienia to odczyn wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rybki beda nie dojrzeje? Przeciez powinienem dodac uzdatniacz i preparat przeciwko chorobom.

Pewnie że dojrzeje , fakt będzie to trochę trwało i rybki mogą padać. Nie dawaj żadnej chemii to tylko pogorszy sytuację nie wiem kto ci to nagadał że powinieneś coś lać. Wodę odstawia się na 24 h i tyle.

 

Zamiast pH kup sobie test na NO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zalozylem akwarium 30l mam roslinki ozdobe. Roslinki wpusilem do akwarium po jednym dniu. Po 24h(rano) zdechla mi jedna brzanka, wieczorem bardzo slaby zrobil sie mieczyk i bardzo stracil kolor molinezeje stoja w miejscu i nie chca sie ruszac podobnie jak mieczyk. Jeden gupik co chwile robi sobie przerwe i odwraca sie na bok. Co sie dzieje z rybkami? Jestem poczatkujacym akwarystom i chce temu zapobiec. Rybki wygladaja jak by brakowalo im sil. Chowaja sie gdzies. BARDZO PROSZE O POMOC. ! !

za szybk wpuściłeś rybki, za mało wody, za mały litraż jak na takie rybki ;) i na 100% nie lej tera żadnej chemii bo wszystko padnie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam zrobic?? nie mam nikgogo kto ma akwarium. Mam jutro zmienic 40% wody?

nalej wody dzisiaj tak żeby zmienić około 30-40% i najlepiej nie lej żadnej chemii bo pewnie tylko zaszkodzi ;) i jutro ją podmień nic innego ci nie zostało jeśli nie masz komu oddać rybek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez jak bede dolewal nowej codziennie to to samo jak bym zakladal nowe akwarium. Nie lepiej zostawic ta wode i niech ta dojrzewa?

problem taki że to poza nie dojrzałym akwarium może mieć też inną przyczynę ;) np coś było w kranówie i nie chce odparować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko weź i przygotuj tą wodę dzisiaj a nie jutro prosto z kranu cały czas napowietrzaj dolej trochę antychloru czasem to pomaga

 

Tylko po co ten antychlor, jak w 90% ujęć w Polsce nie chloruje się już wody. to jest zbędny wydatek kasy, do tego to tylko witamina d.

 

Ale przeciez jak bede dolewal nowej codziennie to to samo jak bym zakladal nowe akwarium. Nie lepiej zostawic ta wode i niech ta dojrzewa?

No tak tylko jak nie ma kto przerobić moczu twoich ryb, to trzeba to zbić podmianami. Jak się rozwiną kultury bakterii, to tak częste podmiany będą zbyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...