Skocz do zawartości

Jest Ciemno, ale glony się pojawiają


6max7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postawiłem od nowa akwarium jakiś 1 msc temu

Jednak jak zwykle jest przeszkoda

Chodzi o glony które przejmują przednio-środkową część akwarium

Dziwi mnie to, ponieważ w pokoju jest ciemno, gdyż cały czas mam zasłonięte żaluzje, a drzwi od pokoju są zamknięte

Dzienne oświetlenie w akwarium wynosi 10h, a świetlówki jakie mam to 2x15w na 63l

Proszę o pilną pomoc w tej sprawie

Dziwi mnie ona bardzo, ponieważ nie wiem, skąd te glony sie biorą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium dojrzewa, więc jak narazie rybki są w drugim akwa

 

głowne akwarium 63l

 

oświetlenie 2x 15w

T8 SYLVANIA GROLUX

oraz

T8 SYLVANIA AQUASTAR

barwa biała

 

w najbliższym czasie planuję zacząć stosować nawóz Aqua Gainer + k2so4

 

Co2-jest

 

 

to chyba wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium dojrzewa, więc jak na razie rybki są w drugim akwa

 

głowne akwarium 63l

 

oświetlenie 2x 15w

T8 SYLVANIA GROLUX

oraz

T8 SYLVANIA AQUASTAR

barwa biała

 

w najbliższym czasie planuję zacząć stosować nawóz Aqua Gainer + k2so4

 

Co2-jest

 

 

to chyba wszystko

Panie kolego ja mogę tylko coś zasugerować.Podobną sytuację miałem i ja kiedyś.

Jeśli akwarium dojrzewa to spokojnie ,to jest normalne,wszystko się stabilizuje.Jest tylko mały szczegół twoje świetlówki.

Masz małe akwarium a stosujesz dosyć mocne świetlówki,chodzi mi o barwę i widmo.Wydaje mi się ,że powinieneś zrezygnować z aqua stara bo widmo które on posiada ,a właściwie ta świetlówka jest koloru niebieskiego i przy nie właściwym nawożeniu niestety mogą pojawić się glony.Zamień ja na jakąś 865 i widmie w kolorze bardziej słonecznym z małą ilością niebieskiego koloru.

Moja mała jeszcze przestroga ,to nie podawaj to czasu zniknięcia glona żadnego nawozu.Jedno co możesz podawać to potas i easy carbo.

Naprawdę proponuje zmienić świetlówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mała jeszcze przestroga ,to nie podawaj to czasu zniknięcia glona żadnego nawozu.Jedno co możesz podawać to potas i easy carbo.

Oj! Zdziwiłbyś się, jaki piękne jest akwarium, w którym walczono z glonami stosując nawozy. Proponuję poszukać na forum o roślinach w akwarium. Nie podaję linka, bo regulamin nie pozwala. Naprawdę polecam.

nawet z tego forum proponowano mi taki układ świetlówek

Nie bierz wszystkiego do siebie. ;) W jednym akwarium sprawdzą się świetlówki A + B, a w innym A + C.

 

Co do tematu.

Daj wodzie dojrzeć. A na glony proponuję Otoski i Kosiarki.

Już widzę komentarze, że na Kosiarki za mały zbiornik. Ale są również małe Kosiarki. :)

A jak zlikwidują glony i podrosną, to je sprzedasz, albo oddasz.

Wsadź kilka ślimaków świderków. Likwidują strefy beztlenowe przy dnie i zjadają glony.

Przez zaciemnianie szlag trafił większość roślin w moim zbiorniku.

 

A! I staraj się nie grzebać w podłożu. Częste grzebanie może spowodować wysyp nawet w dojrzałym zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do linku to prosiłbym o PW xD

Ryb raczej ni ma komu sprzedać, bo u mnie w mieście mało kto ma akwarium, a jeszcze mniej osób się na tym zna

sklep akwarystyczny odwiedzam teraz ... no od wrzesnia wcale nieodwiedzam, bo szkoła, a sklep leży jakieś 15km od mojego miasta, w domu jestem o 17, a sklep czynny do 18, lecz nie mam prawa jazdy, więc wycieczki do miasta bd raczej rzadkie :(

pozatym w sklepie tym równiez nie przyjmują rybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez ma aqua stara ,tylko ja tę świetlówkę włączam na 3-4 godzinki dziennie .A dlaczego,bo gdy ta świetlówka świeciła się tak jak inne,ten sam czas czyli 10 godzin to bezpośrednio pod ta świetlówka tworzył się glon i to nitkowaty,miałem go od cholery.

I też ktoś zasugerował mi żebym tą świetlówkę zmienił albo skrócił czas jej świecenia.Ta świetlówka ma widmo z dużą ilością koloru niebieskiego .

Od tamtej pory nie mam tego problemu,więc i tobie zaproponowałem wymianę tej świetlówki.

Dla czego zamianę ,a nie krótszy czas świecenia,bo i tak masz małe oświetlenie więc ,lepiej zamiana.

Tu zobacz jakie ma widmo aqua star;

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/swietl ... -2119.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...