Skocz do zawartości

Restart 118 l


Regon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam akwarium 118 litrów, b długie. Przez ostatni rok zajmowałem sie hodowlą gupików (początki ;D) a stan ilosci i rodzaju ryb w akwa z czasem sie zmienial.

 

Aktualnie jako podłoze piasek, kilka roslin (b duzo gniło) a te ktore sie przetrwały mają korzenie wyciagniete ponad powierzchnie piasku. Skład mojego Akwa wygląda tak :

Około 10-15 gupików

2 Skalary

4 Kirysy lamparcie

8 neonów inessa

4 miedziki

4 bystrzyki pereza

1 glonek

 

Myslałem ostatnio nad zmiana scenerii akwarium i o to co mi przyszło na myśl:

Podłoże czarny bazalt o sr. 2-4mm i 5-10mm pomieszane ze soba - jednolity kolor

Rośliny - żadnych szczególnych nie wybrałem, dlatego proszę o doradzanie roslin

Korzen (ok 1.2-1.5m długości dosc cienki w idealnym stanie wylowiony z morza, ciezki - czeka go jeszcze kapiel w nadmanganianie potasu.) obrosniety mchem - nie wiem jak sie nazywa sprzedawany w postaci kuli z mchu

Oswietlenie niezbyt ostre

 

Obsada, o której myślałem:

10 Neonów czarnych

10 Neonów czerwonych

10 Neonów Inessa

4 Kiryski ( te co wyżej)

i glonek (tez ten co wyzej)

 

 

I teraz pytania:

1.Jakie rośliny??

2. Czy można by dołżyc jeszcze 10 razbor klinowych, czy była by to już przesada??

3. Jakie inne ryby ew. polecilibyscie mi?

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam Regon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że trzy ławice do takiego akwarium to zbyt dużo, polecam taką obsadę:

20x N.inesa

6x kirysek sterby

I mam nadzieję że ten glonek to zbrojnik niebieski x1

A oświetlenie pewnie standard 2x18w czyli na nizbyt wymagające rośliny ;)

Jakieś kryptocoryny, jawa moss, jakieś moczary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh bardzo zalezaloby mi na 3 lawicach a co powiesz na

6x Neon czarny

6x Neon Czerwony

6x Neon Inessa lub 6x Razbora klinowa

 

Kiryski

Glonek oczywiscie zbrojnik niebieski ;D Na razie mały około 4-5 cm troszke podrosnie niedługo mam nadzieje ;)

 

A do podłoża coś dodać?? Dodawać cos do wody dla roslin?? Jak tak to co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam akwarium 105 litrów, b długie.

 

 

Podłoże czarny bazalt o sr. 2-4mm i 5-10mm pomieszane ze soba - jednolity kolor

Rośliny - żadnych szczególnych nie wybrałem, dlatego proszę o doradzanie roslin

Korzen (ok 1.2-1.5m długości dosc cienki w idealnym stanie wylowiony z morza, ciezki - czeka go jeszcze kapiel w nadmanganianie potasu.) obrosniety mchem - nie wiem jak sie nazywa sprzedawany w postaci kuli z mchu

Oswietlenie niezbyt ostre

 

Obsada, o której myślałem:

10 Neonów czarnych

10 Neonów czerwonych

10 Neonów Inessa

4 Kiryski ( te co wyżej)

i glonek (tez ten co wyzej)

 

 

I teraz pytania:

1.Jakie rośliny??

2. Czy można by dołżyc jeszcze 10 razbor klinowych, czy była by to już przesada??

3. Jakie inne ryby ew. polecilibyscie mi?

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam Regon

Bardzo długie...

 

Takie?: 115x30x30

 

Obsada:

 

Z tego co wiem, neon czarny lubi mieć towarzystwo, niekoniecznie neonów innesa, czerwonych czy zielonych. ;)

 

Kiryski - chcesz rozmnażać??? 6 wystarczy.

 

Pytania:

 

1. Ładne. :D Może hygrophila corymbosa i rotala rotundifolia.

2. Możesz zamienić je za neony czerwone i innesa.

3. Te które są wystarczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiarów dokładnie nie pamietam, napisze wieczorem akurat jestem u babci i żwir płucze. jest masakra z tym zwirkiem czarnym ale juz odkryłem sposób i 8 paczek żwirku przepłukanego prawie :D wodę tez musze stad wozic baniakami 6l ja mam niezdatna dom wszystkiego ze studni ciagieta.

 

Co do obsady... mówicie, że 3 ławice to za dużo... hmm.. Nie wiem jakoś mnie to nie przekonuje b zalezy ni na 3 ławicach zeby roznorodnosc była. A neony i inne ryby ktore tu wymieniłem dorastaja do 4 cm wiec jakos nie wydaje mi sie zeby np. 30 rybkom było ciasno w tym akwa.

 

A co powiecie o wodzie z akwa?? myslałem żeby tak z 25l przelac do baniaków i wlać spowrotem później do akwa, bo by miała juz wytworzaną florę bakteryjna. A reszta wiadomo jakiejs chemii dodam pewnie.

 

A jeśli nie te ryby, to doradźcie mi inne ;D Dajcie wasze pomysły, przekonajcie mnie do waszych pomysłów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jestem w domu mam wymiary 150x28x28

 

Okazało sie ze zle pamietalem wymiary jest troszke wiecej niz 105 l :) To jak, pozwalacie mi kupic 3 ławice?? ;)

troszke wiecej niz 105 l :)

A dokładnie akwarium ma 117,6 litrów wody.

Wysokość 28cm ??? :evil:

 

No piękne... :roll:

 

Ja na twoim miejscu uzbierał bym trochę kasy i kupił baniaczek 120x50x50m - ma 300 litrów.

Ja Ci nie pozwalam kupić 3 ławic. Najwięcej jedną :roll:

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów w akwarystyce. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jestem w domu mam wymiary 150x28x28

 

Okazało sie ze zle pamietalem wymiary jest troszke wiecej niz 105 l :) To jak, pozwalacie mi kupic 3 ławice?? ;)

troszke wiecej niz 105 l :)

A dokładnie akwarium ma 117,6 litrów wody.

Wysokość 28cm ??? :evil:

 

No piękne... :roll:

 

Ja na twoim miejscu uzbierał bym trochę kasy i kupił baniaczek 120x50x50m - ma 300 litrów.Ja Ci nie pozwalam kupić 3 ławic. Najwięcej jedną :roll:

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów w akwarystyce. :D

 

 

No wiesz wybacz ale mogłes tez pomyslec o tym ze np nie mialem mozliwosci miec wiekszego akwa na razie. akwarium mam dostosowane do wielkosci szafki i nieszczesnego sufitu ;/ i ew mogło by by o 20 cm dłuższe, a nie wyższe -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze bo wysokość liczy się najmniej chyba ze chodzi o skalary i dyskowce. Ważniejsza jest szerokość a najważniejsza długość akwarium ;)

Zgadzam się z tobą. No ale z drugiej strony weź sobie centymetr i odmierz 28 cm. :|

 

Masz domek z poddaszem?

 

Kolejność najważniejsza jest taka jak podał Rafi200.

 

tj. > :roll: < Trzy ławice > :roll: < (załóżmy że jedna ławica = 12 rybek) będą się ze sobą mijać to będą po prostu skakać ( wiem, wiem jest też szerokość - 28 cm :| ) i będzie im niewygodnie. Jak już chcesz tak bardzo mocno mieć te trzy ławice to wpuść dwie i zobacz jak przez tydzień się będą zachowywały, jeżeli według Ciebie będzie ok, to w myślach dodaj sobie jeszcze jedną ławicę ( 1 ławica = 12 rybek ) i po namyśle wpuść wybrane przez ciebie rybki <<<<< trzecia ławica. Najlepiej żeby były to neony ( jeżeli takie chcesz - np. czarny i innesa )

 

Rybki denne - może piskorki? Lub zbrojniki niebieskie? Kiryski lamparcie preferują temperaturę 21-24 *C.

 

Możesz jeszcze podać jaki filtr?

I jakie oświetlenie?

 

Pozdrawiam serdecznie, Rybiastyogon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy chciałbym aby panowała rożnorodnosc kolorów ;) Myslalem o kupnie po 8 szt z 1 gatunku i zobaczyłbym jak się wtedy zachowują.

A z uwagi na wysokośc mojego akwa własnie nie chce miec zadnych skalarow :D Kiedys kumpela kupila mi parke skalarow do mojego akwa :evil: wpuscilem niby happy a jak poszla to znalazlem dla nich nowy domek u kumpla.

 

Co do kiryskow to akurat wiem ze wola nizsze temp ale nie szkodzi im te 2 stopnie wiecej.

 

A filtr - mam blumodular wew. 900 l/h

Grzałka ustawiona na 27 stopni mam teraz 26 tak stale sie utrzymuje.

Oswietlenie nie wiem jakie mialem akwa na wymiar robione toteż zwykla swietlowka by kiepsko wygladala poloaona na gorze akwa ;) mam jakies lampki LED'owe o ile sie nie myle ale daja dosc duzo swiatla.

 

Niedługo ( czw/pt ) restarcik bedzie sie działo ;) Jak skoncze zrobie fotki i wrzuce na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...