Skocz do zawartości

Projekt kostka 30x30x30 co byście polecili??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamówiłem sobie dziś kosteczkę 30x30x30 27l ze szkła optiwhite i tak chciałbym żebyście pomogli wybrać podłoże, jakiś korzeń, kamienie, roślinki i jakąś obsadę do takiego baniaczka. Ze sprzętu już posiadam oprócz zamówionego akwarium: filtr Aqualel FZN-1 mam nadzieje że będzie odpowiedni tylko co dać jako wkłady?? (ja myślę że do 1 koszyka zeoli, a do 2 ceramika i na wierzch wata), oświetlenie Aquael Decolight 11W. Potrzebuje jeszcze jakiejś małej grzałeczki i to chyba tyle ze sprzętu, czy może coś jeszcze. Czekam na wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zbyt dużo z tym oświetleniem nie zdziałasz ;) Proponuję bojka i RC - klasyczne rozwiązanie w takich litrażach ;)

Jakiś korzeń obsadzony mchem(najlepiej jawa mosss przy tym oświetleniu), gałezatki i może jakaś kryptocoryna :?:

Na podłoże biały piach kwarcowy (ew. pod kryptokoryną jakiś substrat z kulkami glinowo torfowymi ;) oczywiście przykryty piachem :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oświetlenie nie jest takie najgorsze z tego co czytałem to te 11W daje światło jak świetlówka w przedziale 15-20W wiec nie jest tak źle. Co do obsady właśnie się zastanawiam nad jakimiś krewetkami i może bojownik lub kilka micro razborek. Ciekawi mnie podłoże Aquasubstrate II Aqua Artu tylko czy ono się nie rozpada i nie będzie mi się robiło błoto jak w przypadku Aquael Acti substrate pro+ bo na początku było sspoko a po 3-4 msc zaczęło się rozpadać i na wszystkim brązowy osad to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra- nie wiem czy Ci nie zrobi wirówki, oświetlenie jak na takie roślinki jak mech, anubias itd. powinno wystarczyć, co do podłoża- na piachu będzie widać dużo odchodów krewetek (skoro już je planujesz) ASII powinien być w porządku, wiele osób na forum go ma, i z tego co wiem nie ma skłonności rozpadania się. Co do grzałki natomiast- najlepiej zakup jakąś zwykłą- bez termostatu (gdyż zajmują najmniej miejsca) a termostat kup zewnętrzny- jest to praktyczne i wygodne przy takim małym litrażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wybiorę podłoże Ady aqua soil tylko czy 3 litry wystarczy na taki zbiornik?? Filtr można przykręcić więc myślę że nie będzie źle. Co do grzałki to myślę nad Aquael NeoHeater 25W powinno być spoko. Co do roślinek to myślałem nad mchami, microsorium, eleocharis, i może jakiś trawniczek by się przyjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...