Skocz do zawartości

Czy to choroba?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam w akwarium stadko gupikow. Wczoraj zauwazylem ze u jednej mlodej samicy pojawily sie biale plamki na tylnej pletwie i na pletwie pod brzuchem. Myslalem ze to moze byc ospa ale ona je normalnie, plywa normalnie, nie ociera sie o zadne przedmioty. Wszystko jest z nia ok ale co to sa te biale plamki? Jesli ona jest chora to powiedzcie mi jak ja wyleczyc? Czy ja odlowic i co zastosowac? Nie chce zeby w razie choroby zarazila sie reszta rybek

 

Atreyu:

Dostosuj temat do wytycznych:

viewtopic.php?f=6&t=14640

Używaj polskich znaków - to obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz bym wolal zeby to byla plesniawka... przynajmniej inne sie nie zaraza... sprobuje zrobic jej zdjecie ale raczej watpie zeby sie udalo bo moje rybki sa ruchliwe dosyc i za dlugo na miejscu nie usiedza...

 

Edit:

probowalem zrobic jej zdjecie ale nie da rady ;/ te biale kropki na ogonie zaczely sie lekko rozmazywac a teraz pokazala sie nowa kropka na grzbiecie przy pletwie ogonowej i jest to jak jakas biala kulka malutka naklejona na rybke. Co to moze byc? Mam ta rybke odlowic? I jak mozna to wyleczyc?

 

Atreyu: Edytuj posty.

Prosiłem Cię o coś w pierwszym poście.

 

 

Po zedytowaniu dzisiejszego wpisu:

 

Dzisiaj w zoologicznym ekspedientka poleciła mi na ospę Healthosan firmy Tropical. Nie wiem tylko czy na ospę na pewno to pomoże. Nigdzie na necie nie ma nic na temat działania tego leku na ospę ;/ póki co zastosuję rybkom wyższą temperaturę - podciągnę do 28 stopni i mam nadzieję, że ani gupiki ani glonojad mi nie padną. Przy okazji dzisiaj zauważyłem, że choroba przeniosła się już na 3 następne rybki ;/ Powiedzcie mi jak to jest z tym Healthosanem i czy on pomoże.

 

 

Dodam że z dzisiejszych obserwacji (tj. niedziela, 19.09) wynika ze podniesienie temperatury do 28 stopni i zaciemnienie akwarium nic nie dało. Chore są nadal trzy samice, na innych rybkach nic nie ma. Wszystkie jedzą normalnie. Te białe kuleczki są widoczne najlepiej na tej rybce która pierwsza zachorowała bo są na płetwach. Pozostałe dwie samice mają te kuleczki nie na płetwach tylko z boku i widać je dopiero kiedy rybka ustawi się przodem, od boku tego nie widać. Dodam, że jednej samicy dziwnie jakby spuchło lekko jedno skrzele. Na wszystkich zakażonych rybkach liczba tych kropek się nie zmieniła - ciągle jest ich tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...