Skocz do zawartości

mieczyki w 112 l


SkazanyNaBluesa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może być taka obsada do akwarium 112 l?

 

10x razbora klinowa

6x brzanka wysmukła

3x prętnik karłowaty

3x gurami mozaikowy

2x pielęgniczka ramireza

5x kirysek pstry

2x zbrojnik niebieski

6x otosek

 

proszę o wskazówki odnośnie tej obsady i ewentualnej krytyki ( i konkretnego jej uzasadnienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może być taka obsada do akwarium 112 l?

 

10x razbora klinowa

6x brzanka wysmukła

3x prętnik karłowaty

3x gurami mozaikowy

2x pielęgniczka ramireza

5x kirysek pstry

2x zbrojnik niebieski

6x otosek

 

proszę o wskazówki odnośnie tej obsady i ewentualnej krytyki ( i konkretnego jej uzasadnienia)

Witaj

Gurami odpada, za duże do tego akwarium, kiryski kup Pandy, zbrojniki też urosną za duże, lepiej 8 otosków. Nie wiem jak brzanki z pielęgniczkami. Prętnik 1 samiec+3 samice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurami odpada, za duże do tego akwarium, kiryski kup Pandy, zbrojniki też urosną za duże, lepiej 8 otosków. Nie wiem jak brzanki z pielęgniczkami. Prętnik 1 samiec+3 samice

A czemu pandy :?: Przecież mogą być pstre. Tak samo czemu nie mogą być zbrojniki. To nie 54 litry :zamieszany: Uzasadnij swoja wypowiedź :roll:

lepiej albo zbrojniki albo otoski.

Brzanki wysmukłe nie podziobią ani prętnika ani Ramizerę.

Jak Ci już kiedys napisałem na gurami akwarium jest za małe :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze i nie jest wystarczająco duże...poprostu z tych ryb które mam nie chcę już żadnych oddawać bo :

1. w żadnym z moich akwarystycznych nie przyjmują ryb, nie wiem czemu ( choć bronią się nagłymi zmianami pH)

2. znajomemu juz oddaje niedługo skalary i nie bedzie raczej chciał juz tych guraminów

3. na allegro ani na TYM forum nie ma nikogo chętnego do nabycia lub przyjęcia ryb

4. gurami mozaikowe bardzo mi sie podobają i chcę je hodować

5. jedyna humanitarna opcja pozbycia się ryb w moim przypadku to uśpienie ich ( zamrażarka) albo wyrzucenie do stawu (mniej humanitarna) a nie mam serca tego robić tylko dlatego że wy mi mówicie że akwarium za małe czy coś takiego pozatym 112 l to nie taki mały zbiornik, już lepsze to niż miałbym je trzymać w 50 l :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sie nie sugeruj tym ze 112 to lepsze niż 50 litrów. I to i to jest za małe po prostu i koniec kropka. Po co zakładasz tematy o obsadach skoro sie do nich nie dostosowujesz :?::roll: Mi też się podobają ale to nie znaczy ze w takim wypadku muszę je hodować w nie odpowiednich warunkach. Należało wcześniej o nich przeczytać (najlepiej na forum dowiedzieć się bo w internecie często wypisują głupoty i dlatego niedoświadczeni hodują w za małych akwariach) a nie potem się przejmować co z nimi zrobić :roll:

Rób co chcesz ja już nie mama siły by tyle razy Ci to komunikować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka, czy do mojej obsady 10x razbora klinowa, 3x prętniik fire red , 3 x gurami mozaikowy i 2x pielęgniczka ramireza mogę dodać parkę lub harem mieczyków, molinezji lub chociaż gupików ? Chciałbym mieć tzw. "samowystarczalne" akwarium :D młode mieczyki wymieniać na pokarm i inne rzeczy;) A i czy mogę dać piskorki jak na dnie mam 5x kirys spiżowy? Akwarium 112 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...