Skocz do zawartości

Obsada 300l (gurami i skalary)


Willja24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć właśnie chce kupić akwarium 150x40x50 [300l].

Czy ktoś mógłby mi doradzić taką obsadę w którą koniecznie by wchodziły: skalary gurami dwuplamiste, pielęgniczki Ramierza, oraz glonojady(zbrojniki, lub inne)? :help:

Pozostałe ryby to by mogły być danio color lub inne rodzaje, neony, hokejówki, krewetki, kiryski lub inne propozycje dostępne w sklepach.

Chciałbym oczywiście by rybki żyły zgodnie(nie ,,gryzły" się) i by zajmowały wszystkie partie akwarium. ;)

Może być taka obsada?:

- 8x sumik szklisty

- 4x pielęgnica ramierza(2+2)

- 3x Gurami dwuplamisty(1+2)

- 4x skalar(2+2)

- 6x piskorek

- 8x kirysek

- 6x zbrojnik

I co jeszcze??? Więcej jakiś ryb, inne gatunki???

Dzięki za wszelką pomoc! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja bym dołożył do tych rybek jeszcze ze 3-4 Akary Piaskowe, sumiki zmniejszył bym ilośc do max 6, więcej nie trzeba bo będzie ich za dużo.

Zdanie które napisałęś : "Pozostałe ryby to by mogły być danio color lub inne rodzaje, neony, hokejówki, krewetki, kiryski lub inne propozycje dostępne w sklepach" Radzę cie nie dawać żadnych danio, neonkó, hokejówek i krewetek i innej takiej drobnicy ponieważ skalary lub gurami ci je zjedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak by było ok?:

- 12x sumiki szkliste

- 2 pary pielęgniczek ramierezek

- 2 pary skalarów

- 1 harem gurami

- 8x piskorek

- 10x kirysek

- 2x zbrojniki

Myślę o hokejówkach czy coś bo tyle ryb w akwarium to trochę mało(chciałbym żeby to ładnie wyglądało) ;) . Dla mnie najważniejsze są sumiki i pielęgnice, gurami, skalary i inne małe rybki też fajnie żeby były.

Czekam na dalsze propozycje...

Pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Akwarium to nie ma być szklanka z koglem-moglem. Właśnie lepiej wygląda skromna obsada niż przepełniona.

8x sumik szklisty

 

Sumiki są stadne i w takim akwarium będą lepiej wyglądały w grupce conajmniej 12-15 sztuk, Tylko pamiętaj że to dość delikatne rybki.

Ja zamiast Ramirez i Gurami dałabym 3 parki skalarów. W takim akwarium takie stadko będzie pięknie wyglądało. A jeśli koniecznie chcesz więcej gatunków to by wybrała pomiędzy skalarów a gurami.

6 zbrojników!? Max. 2.

 

Ja bym zrobiła tak:

20-25 sztuk sumików szklistych

1+1 Ramirez

2+2 skalarów/1+4 gurami

2 zbrojniki

10 kirysków

6 piskorków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...