Jump to content

problem z kiryskami panda


kaskus85
 Share

Recommended Posts

Hej, mam akwarium 160l, a w nim procz innych ryb były do niedawna 4 kiryski. 2 dni temu jeden padł, miał duzy brzuch, myslalam ze bedzie mial jajeczka bo siedzial ciagle za korzeniem prawie nieruchomo chyba z 2 dni, nastepnego dnia sie pokazal, a kolejnego dnia znalazlam go do gory brzuchem w trawie..

A tak poza tym czytalam, ze zasadnicza rolę u nich odgrywa odżywianie, jedza to co spadnie na dno i kupiłam jeszcze specjalne tabletki, ale zanim one dojda do nich, to inne ryby sie rzucają jak sepy.. Zaczełam im nawet rzucać już w nocy jak szłam spac, gdzie inne ryby spały, a one siedziały sobie grzecznie w kacie, ale jak im rzuciłam w to miejsce gdzie siedzą czyli pod sam ich nos to nic, troche podziubały i inne ryby wyczuły i juz było po ich jedzeniu..

A dzisiaj zauważyłam, jak jeden z kirysków ocierał się bokami o brzuch kilka razy.. a poźniej juz przestał..

Link to comment
Share on other sites

Masz jakąś chorobę. Z doświadczenia powiem, że to bardzo odporne rybki. Mam 6 sztuk od roku. Przeżyły wiele rybek. O karmienie specjalnie nie dbam - po prostu sypię trochę karmy i wsio. Coś tam dla nich zawsze na dno doleci. Przeżyły kilkukrotny atak rybiej ospy na moje akwarium. Straciłem trochę gupików, mieczyków, pielęgniczek, czy neonków a kiryski się trzymają. Wytrzymywały lekarstwa lane do baniaka. Przeżyły gruby restart bez dojrzewania baniaka.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...