Skocz do zawartości

Obsada do 112L - proszę o pomoc :)


chomik_4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam akwarium i zastanawiam się nad obsadą.

Akwarium 112L.

Oświetlenie 2x18

Podłoże: JBL, żwirek i częściowo piasek.

Roślinność to na chwilę obecną tylko żabienica ( 2 różne rodzaje), anubias. Planowane dużo więcej.

A jeżeli chodzi o obsadę to podobają mi sie:

- gurami marmurkowe x2

- pielęgnica ramireza x2(parka)

- brzanki lub neonki lub rozbory x ?

- na dno kiryski x 5

- może piskorek x 2

 

Czy taka obsada mogłaby żyć razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część podłoża to plaża, piasek, oddzielony większymi okrągłymi kamieniami od żwirku o granulacji 2-4mm. Jeszcze pytanie o dokładny litraż; wymiary to 80x50x35. Czyli mam rozumieć że jest to 140l? Gurami chyba nie rosną aż tak duże? a skalar też 2 sztuki zamiast gurami? Za rok planuję akwarium narożne ok 300l więc rybki jak podrosną będą miały więcej miejsca. na chwilę obecną remont mieszkania, wymiana mebli itp...i za rok myślę że już wszystko się zakończy i będe mogła sobie pozwolić na więcej. Dlatego bardziej mnie zastanawia czy te rybki mogą żyć razem. I które stadko by sie nadawało. bo myśle tylko o jednym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ni skalary ani gurami. No na kalkulatorze wychodzi 140 ;)

Gurami nie duże rosną w za małym akwarium. Dorastają chyba do 13 cm. o ile sie nie mylę. Skalary może i wysokość dobra ale akwarium jest za krótkie więc też nie pasują.

To jak będziesz miała większe to wtedy kupisz se te ryby a teraz nie ma sensu na rok dawać je do za małego akwarium bo nie podrosną gdyż zaczną karłowacieć a tego byśmy oraz ryba by na pewno nie chciała ;)

 

Żwirek odpowiedni dla piskorków więc może być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...